За тиждень – Новий рік! «А що за новий рік без нового блокноту!» – подумає більшість з вас, і ми повністю згодні із цим твердженням!
Але іноді стається так, що за місяць-два наш блокнот опиняється десь на полиці або у шухлядці столу, ми все рідше робимо записи, а згодом взагалі забуваємо про нього.
Чому таке стається? Одна з найпоширеніших причин – невдалий вибір.
У цій статті ми наведемо основні питання, відповіді на які убережуть вас від імпульсивних покупок, допоможуть вам обрати блокнот конкретно під ваші потреби, а не купувати такий «як у того хлопця».
Тож, розпочнемо.
Питання 1 (і основне)
Перш за все, проаналізуйте – для чого вам потрібен блокнот?
Тут недостатньо відповісти щось на кшталт «щоб спланувати свій день» або «щоб підвищити свою продуктивність». Проаналізуйте, як ви використовували блокнот за останній рік? Що записували? Що було зручно? Що хотілося б змінити? Можливо, ви б хотіли спробувати щось нове? Подумайте про ті цілі і задачі, що мають бути реалізовані наступного року? Який формат записів буде найзручнішим?
Можливо, вам потрібен звичайний планувальник, щоб не забувати про зустрічі, подорожі та інші заходи. Можливо, вам потрібен блокнот для реалізації якогось проекту, в якому має бути місце для ідей і детального опису різних задач. А може, у вас не один такий проект, а декілька, і тоді місця для записів потрібно більше? Або, наприклад, ви хочете об’єднати планування і джорналінг (тобто, крім планів і задач робити невеликі щоденникові записи)?
Проведіть таке невеличке дослідження, намагаючись якомога більше конкретизувати ваші відповіді.
Питання 2
Чи збираєтеся ви носити блокнот з собою? А може, вам достатньо, щоб він лежав вдома або на робочому місці?
Відповіді на ці питання дозволять вам визначитися зі зручним форматом блокноту чи органайзеру.
Вочевидь, якщо вам необхідно весь час носити блокнот із собою, то великий громіздкий органайзер форматів А4 або А5 (навіть, якщо він дуже гарний!) буде не найкращим вибором. У цій ситуації краще обрати більш компактні моделі записників або органайзерів. При цьому, все ж зважайте на обсяг записів, які ви зазвичай робите.
Питання 3
Який вид палітурки (тобто, брошурування блокноту) буде для вас максимально зручний?
Можливо, купуючи щороку класичні блокноти (сшитий паперовий блок в обкладинці) ви навіть і не задумувалися, як може бути зручно мати можливість виймати та переставляти аркуші, а то й цілий паперовий блок?
У цьому випадку, спробуйте блокноти зі змінними аркушами або блокноти Traveller’s Notebook.
Якщо ж ви хочете вставляти власні аркуші, роздруківки або фотографії, то найкращим варіантом буде органайзер або зошит на кільцях, що відкривається.
Питання 4
Чи потрібні вам датовані сторінки в блокноті? Чи використовуєте ви шкалу часу в щоденнику для запису зустрічей?
Спеціалісти багатьох видів професій – репетитори, психологи, стилісти та багато інших експертів, що працюють напряму з клієнтами – часто використовують блокнот для запису зустрічей і віддають перевагу саме датованим блокнотам.
Але, сказати, що датовані блокноти потрібні тільки для них буде не зовсім вірно. Вони підійдуть багатьом – і студентам, і мамам у декреті, і фрілансерам – всім, хто жорстко прив’язаний до конкретних дат і кому необхідно планувати свій графік наперед.
Ось іще питання – ви регулярно приділяєте увагу плануванню? Чи плануєте час від часу?
Якщо ви плануєте нерегулярно, лише інколи складаючи список справ на день, то датований записник буде здебільшого порожнім, тож краще обирайте блокнот без дат.
Питання 5
Чи є у вас певна система планування? Що з цього ви плануєте – місяць, тиждень, день?
Відповіді на ці питання дозволять зрозуміти, які ж сторінки будуть для вас найзручнішими. Можливо, якщо ви плануєте не дуже детально і не складаєте план на день – є сенс обрати більш компактний варіант щотижневиків.
Якщо ж, навпаки, у вас багато зустрічей, ви складаєте безліч різних списків справ, плануєте робочі і особисті справи в одному записнику – тоді найкраще буде обрати щоденник.
У випадку, якщо у вас вже є органайзер, ви можете просто придбати датовані бланки для органайзера.
Питання 6
Як щодо творчості? Чи любите ви малювати? Чи подобається власноруч оформлювати ваші записи?
Що ж, у цьому випадку вам сподобаються блокноти Bullet Journal або блокноти зі звичайним лініюванням. Не обмежуйте себе – у цих блокнотах є місце для всіх ваших цілей, планів, ідей, численних списків, трекерів і малюнків.
Сподіваємося, ця стаття була корисною для вас.
Якщо вам знадобиться консультація щодо вибору блокноту, ми з радістю допоможемо підшукати найзручніший для вас варіант!
Але найголовніше, блокнот, що ви придбаєте, повинен вам неймовірно подобатися! Він має стати відображенням вашого образу життя, стилю та індивідуальності! Він має надихати вас на досягнення ваших цілей! Ми віримо, що з таким блокнотом у вас все вийде!