Сучасні технології допомагають зберегти час, краще організувати подорожі завдяки різним девайсам, пізнати багато нових речей, але також вони можуть зашкодити вашому нормальному життю, якщо поглинають весь ваш час. Необхідність бути завжди на зв’язку призводить до вигорання на робочому місці та залежності від соціальних мереж. По цій причині все більше людей починають переоцінювати час, який вони проводять біля монітору комп’ютера або смартфону, щоб жити щасливим і здоровим життям. Потрал для сучасних жінок Brit+Co зустрілися з чотирма жінками, які використовують технології на роботі, щоб поговорити про те, як їм вдається відключитися, а також про переваги цифрової детоксикації. А ми переклали для вас, що ж цього вийшло.
Історія перша: Зменшення тривожності
Тіффані Хакімьянпур, засновник Handstand, визнає, що важко провести цифрову детоксикацію, коли практично ваша робота полягає у тому, щоб постійно бути онлайн та на зв’язку. «Візьміть, наприклад електронну пошту, пошуки та створення технологічної компанії; додайте до цього соціальні мережі, тексти та дзвінки у вашому соціальному та особистому житті… Це все може перевантажити вас та вам може здатися, що усього цього забагато. У мене дійсно були ознаки тривожності, коли я жила таким чином, і саме тоді я вирішила, що щось маю зробити».
З метою цифрової детоксикації, Хакімьянпур вирішила перевести все, що не стосується роботи, в режим офф-лайн. «Навіть на роботі я спробувала не використовувати мережу, якщо це було можливо, наприклад, спілкування особисто, а не через Slack або по електронній пошті. Замість того, щоб чатитися з друзями, реєструватися в соціальних мережах або читати книги в додатку Kindle, я знову почала займатися живописом. Я почала вести записи у щоденнику, замість того, щоб проглядати новини у телефоні і, звичайно ж, я особисто працювала з моїм тренером з Handstand». Хакімьянпур підтвердила нам, що вона не була розчарована детоксикацією. «Це було неперевершено. У мене з’явилося більше часу і я насправді усвідомила, що мені набагато легше жити таким життям, але для інших стало важчим, коли я почала вести такий спосіб життя. Це змусило мене почати жити за власними правилами та відкрити для себе реальне життя, а не використовувати Instagram Discover, коли мені ставало нудно. У мене з’явилося більше часу та енергії, а моя тривожність зменшилася, що і було моєю метою з самого початку».
Історія друга: Стати щасливішою
«Я спробувала різні форми цифрової детоксикації», – пояснює Ерін Форс, партнер Cutline Communications. – Те, що найкраще спрацювало для мене, це поетапна детоксикація. Наприклад, я видаляю всі соціальні медіа додатки з мого телефону протягом певного періоду часу (іноді кілька тижнів, іноді місяців) і перевіряю сайти лише працюючи на комп’ютері та в певні години дня.» Форс каже, що коли вона почала робити таким чином, то почала менше перевіряли взагалі усі додатки. «Я також почала відключати свій телефон тоді, коли більшість людей сиділи у своїх телефонах, як, наприклад, під час поїздки у потязі, чекаючи десь у черзі або в ліфті. Це дивовижно, скільки контактів ви можете встановити, – каже вона. – І навіть якщо це просто привіт чи випадкова розмова з незнайомцем, це завжди змушує мене посміхнутися».
З метою детоксикації у міні-дозах, Форc використовує пісочний годинник, який дозволяє їй від’єднуватися додатково на якихось 15 хвилин. «Коли мені набридає електронна пошта, твіти, тексти, телебачення чи щось інше, що зазвичай передається через технології, я беру пісочний годинник і нічого не роблю протягом 15 хвилин, крім того, що я просто живу, – каже вона нам. – Це змінило мій погляд на те, який контент я отримую і на щоденні пріоритети, та зробило мене незрівнянно щасливішою. Такі поступові кроки змусили мене порозмірковувати про те, як стати кращим слухачем, що варто більше спілкуватися з людьми, а не з телефоном і бути більш «присутньою» в цілому. Все це дозволяє почуватися кращою особистістю, що, безумовно, робить мене щасливою!»
Історія третя: Встановлюючи здорові межі
«Щодня я витрачаю10-12 годин в день на роботу на комп’ютері або телефоні, тому я розпочала впроваджувати для себе певні ритуали цифрової детоксикацію, щоб знову відчути себе живою людиною», – каже Келі Свейгард. «Я запровадила щотижневу та щоденну цифрову детоксикацію; я зрозуміла, що це саме те рішення, яке я мала зробити, щоб потурбуватися про власне здоров’я та самопочуття після того, як почала працювати цифровим маркетологом».
Детоксикація Свейгард полягає у тому, щоб утримуватися від цифрових технологій на вихідних та використовувати ноутбук якомога менше. «Я також почала ставити телефон на безшумний режим у більшості часу, за винятком кількох годин на день у свій «вільний час», – каже вона. – Звук постійних вхідних повідомлень може настільки нервувати, що я усвідомила, що ледь можу розслабитись та зосередитись до потрібної міри, щоб продуктивно працювати!» Сейгард вважає, що з того моменту, як вона встановила здорові межі у використанні технологій, вона стала більш продуктивною, змістовною та розслабленою: «Раніше я думала, що все термінове. Ну, виявляється, у дійсності це не так вже й терміново!»
Історія четверта: Почуватися більш креативною
Постійно зайнятий засновник Беатріс Фішел-Бок розказала нам, що вона нещодавно провела повну 24-годинну детоксикацію від технологій та Інтернету, щоб побути поза межами мережі, перш ніж почати запуск крупного продукту для своєї компанії Hutch. «Ми збираємось запустити нову версію нашого продукту, тому я вирішила, що це мій останній шанс пройти цифрову детоксикацію. Важко повірити, але здається це був перший випадок, коли я здійснила цифрову детоксикацію, але, безумовно, не останній».
«Я помітила, що відразу ж знизився рівень стресу, – пояснює Фішел-Бок. – Є щось у тому, коли ти знаєш, що просто не доступний; я відчула, як все моє життя набирає іншого змісту і я живу повним усвідомленим життям! Це дає початок креативності. Я почала мислити більш творчо, буквально відкриваючи простори, як ментально, так і фізично, щоб надихнутися», – зізнається вона. – У мене було кілька чудових ідей для бізнесу, нариси яких я зробила, – і тоді я швидко почала роботу над ними!”
Ось такі вони, приклади успішного цифрового детоксу. Приєднуйтеся!