Майже кожен з нас дає собі на Новий рік різні обіцянки, продумує нові плани, ставить цілі. Але лише 8% людей доводять ці задуми до кінця. Невтішна статистика, чи не так? Чому ж це відбувається? Адже ми всім серцем бажаємо змін та кращого життя. Психологи та коучі стверджують: вся справа в тому, що більшість просто не вміє правильно обіцяти. Хоча робити це досить легко, треба лише знати кілька секретів, а точніше – не припускатися декількох найпоширеніших помилок. Яких саме? Давайте розбиратися.
Помилка №1: “Все й одразу”.
Я хочу кинути палити, почати бігати, вивчити англійську, схуднути, отримати підвищення, більше подорожувати, уникати стресу – цей список можна продовжувати безкінечно. Звичайно, в тому, що ви цього всього прагнете немає нічого поганого. Але ми маємо 24 години на добу та певний запас життєвої енергії, і на все цього просто не вистачить. Отже перше, що необхідно зробити – розставити пріоритети. Наше життя можна умовно розділити на сфери: здоров’я, кар’єра, фінанси, особистий розвиток, сімейні відносини, відпочинок. Запишіть все те, що б ви хотіли змінити у кожній з них, а потім виберіть одну-дві найбажаніші зміни. Це і будуть ваші обіцянки. Тепер вам буде легко сконцентруватися, розподілити свій час і сили. Крім того, ви будете впевнені, що всебічно розвиваєтесь і приділяєте увагу кожному аспекту свого життя.
Помилка №2: “Вилами по воді”
Я хочу більше заробляти. Більше – це скільки? І за який період часу? Я хочу бути в гарній формі. Що це означає? Стрункість? Витривалість? Чи може мова йде про тренування розумових здібностей? Якщо ви не знаєте, куди йдете, то ніколи не досягнете пункту призначення. Гарна обіцянка повинна бути не тільки амбіційною, але й “розумною”, тобто має відповідати наступним критеріям: конкретика (що саме ви хочете в числах, термінах, чітких найменуваннях?); вимірюваність (як ви будете оцінювати результат своїх зусиль, до яких показників прагнути?); досяжність (чи реально ви оцінили поточний стан справ і свої можливості?); актуальність (чи дійсно ця задача вирішить ваші проблеми?); обмеженість у часі (коли ви повинні все виконати?). Як тільки ви все це продумаєте, ваша обіцянка перетвориться у справжній план дій, виконати який буде значно простіше.
Помилка №3: “Вперед неозираючись”
Записати всі бажання на листочку, спалити його, кинути у келих і випити під бій годинника. Ось найсерйозніша підготовка до виконання новорічних обіцянок. А тим часом зміни в житті даються нам так важко, тому що наш мозок просто до цього не готовий. Ми запрограмовані на те, що старе і звичне означає безпечне, отже підходяще для нас. Щоб змінити цей підсвідомий хід думок, нам необхідний деякий час на приготування. Найкращий спосіб це зробити – візуалізація. Уявіть, що ви вже всього досягли. Як ви будете виглядати? Як поводитися? Що відчувати? Чим чіткішими будуть образи, тим більше шансів на успіх. Тож облиште запальничку, закрийте очі і просто помрійте – це набагато більше наблизить вас до успіху.
Помилка №4: “Я все сам”
Всі мої бажання стосуються тільки мене, отже це мої особисті проблеми. Дуже популярне твердження. Але практика показує, що більшість з нас все-таки потребує тієї чи іншої допомоги. Краще завжди мати підтримку, навіть якщо вона буде полягати лише у нагадуваннях про ваші наміри. Спитайте себе: “Якої допомоги я потребую?” Це може бути сторонній контроль, експертна думка, просто добре слово та можливість виговоритися. Підтримку можна знайти не тільки в людях, а й у книжках, музиці, мотивуючих висловлюваннях, прогулянках наодинці – в кожного буде свій рецепт. Головне не соромитися і пам’ятати: все, що може допомогти досягти результату, обов’язково допоможе.
Помилка №5: “Без права на помилку”
Наче все робив як треба, але щось пішло не так. І воно таки може піти. Життя завжди приносить нам несподіванки, особливо якщо ми намагаємося його змінити. І ми знову зітхаємо і констатуємо: “Не цього разу.” То чому би відразу не продумати “план Б”?. Вирішити, що ви будете робити, якщо вихідна установка не спрацює. І тоді замість виправдовувань і шансу повернути все назад ви матимете послідовність чітких кроків виходу з цієї кризи. І зробити це краще заздалегідь, адже в стрессовій ситуації дуже важко мислити тверезо.
Тепер у вашому розпорядженні є всі необхідні знання. Додайте трохи наполегливості, самовідданості, ентузіазму і, звичайно ж, мрії. І наступний рік стане роком досягнень та успіхів!
Залиште відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.