ОНТО: бренд, що творить історію кулькових ручок

5 причин постійної нестачі часу

20 Квітня, 2017 / Категорія: Планування,Саморозвиток

Якщо ви дуже зайняті, щоб це прочитати, то вам просто необхідно це прочитати!

Постійна зайнятість – це сучасна хвороба. А для багатьох з нас бути постійно зайнятим – це норма і, що цікаво, ми цьому тільки раді.

“Як я себе маю? Весь у справах!”

“Шалено зайнятий!”

“У режимі Non-Stop”.

“В добі занадто мало годин!”

Але чому ми насправді такі вже вічно зайняті?

Books to read на сентябрь от Елены Лагуты

Причини постійної нестачі часу

1. Власне его – Тільки-но подивись, яка я важлива та зайнята персона!

Коли ми повідомляємо когось про те, які ми зайняті, то це, у більшості випадків, таке собі вихваляння під виглядом скарги. Адже якщо наш графік у тижневику весь розписаний по хвилинах, якщо ми потрібні стільком людям, ми дійсно є дуже важливими. Насправді, цей підхід лише видає нашу невпевненість у собі. Навколо стільки всього відбувається, а ми завжди щось пропускаємо, і наша надзайнятість виступає цьому виправданням і перед іншими, і перед собою.

2. Страх – Що станеться, якщо я перестану бути зайнятим? Для декого безперервна діяльність є ознакою того, що вони бояться… самі себе.

Журналом the Science було проведене дослідження, в ході якого людей лишали у кімнаті наодинці із собою на 15 хвилин. Для  більшості з них це було нестерпно, і у подальшому ході експерименту вони обирали можливість самостійно вдарити себе електричним струмом, аніж знову лишитися із собою наодинці в тиші. Тобто, вони б краще заподіяли собі шкоду, аніж побути самим із собою. Страшна річ!

3. Пожирачі часу – А чи такі ми вже дійсно зайняті?

Дуже часто, не зважаючи на плани у записнику,  у нас ні на що не вистачає часу, тому що ми самі витрачаємо його на бозна що! Ми начебто щохвилини такі зайняті, проте багато наших, так би мовити, справ взагалі не мають ані сенсу, ані користі. Наприклад, постійна перевірка поштової скриньки, виставлення лайків чиїмось котикам та селфі, проходження тесту, щоб дізнатися, на кого з діснеєвських героїв ти схожий… Життя таке коротке, а ви пропадаєте на фейсбуці. Якщо у вас є час дізнаватися про те, “Який з френдів на Facebook закрив би вас від кулі”, ви насправді не такі вже й зайняті. Це факт.

4. Відсутність пріоритетів – Занадто зайняті, щоб робити речі, які ви дійсно хочете?

Брак часу  – це відсутність пріоритетів. Якщо ви «зайняті», це відбувається тому, що ви зробили вибір, який поставив вас в таке положення. Немає часу займатися фізичними вправами? Справді? Занадто зайняті, щоб приділити час самому собі? Отакої! Хто рулить кораблем? Ви. Список справ «To Do» може бути корисним, але тільки якщо у ньому у правильній послідовності проставлені пріоритети. Потрібне чітке планування. Ми всі можемо бути «зайнятими», роблячи багато безглуздих речей, але, бути зайнятим і виконувати те, що потрібно – не одне й те саме.

5. Забагато хочете – Зайняті, намагаючись отримати/мати/зробити все на світі?

Навіть якщо ви займаєтеся лише дійсно важливими пріоритетними справами, але при цьому відчуваєте постійний стрес, воно того не варте. Невже вам подобається стиль життя “білки у колесі”?  Дехто з нас настільки зайнятий, роблячи гроші, що у нього не вистачає часу займатися тим, чого бажає душа – бути з важливими для нас людьми, або проводити час за улюбленим заняттям. Невже нам дійсно потрібно більше грошей чи бути настільки успішними і найкращими у тому, чим ми займаємося?  А може, якщо хотіти всього цього трохи менше, це дозволить нам вільніше дихати та забути про суцільну зайнятість?

Якщо підсумувати все вищесказане, можна сказати, що “бути завжди зайнятим” означає “бути не здатним контролювати свій час”.  Насправді, ми завжди можемо знайти час для того, чого ми дуже хочемо, і годин у добі достатньо.  І тільки вам вирішувати, на що і як їх витрачати.

Якщо ви вирішили взяти свій час під контроль і визначити пріоритети, – маленька порада: візьміть гарний стильний блокнот з якісним папером і напишіть у ньому те, чим дійсно хочете займатися. Вам допоможе система bullet journal або мотивуючі аркуші органайзерів Filofax.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
+
Кошик порожній
0