Кожного разу беручи ручку до рук та виводячи слова на папері, ми розпалюємо справжній феєрверк. Думки переростають в слова, слова в речення та картини. Спогади стають історіями. Ідеї трансформуються в проекти. Записи надихають на осмислення. Клавіатура може звести нанівець такі цінні процеси розмірковування та обробки інформації, які відбуваються під час написання від руки. Ми пишемо і розуміємо, відчуваємо, бачимо та думаємо через руку.
Писати від руки – це розмірковувати на папері. Ми можемо дати волю думкам. Завдяки чому маємо змогу подивитися на все більш відсторонено, що дозволить нам об’єктивно оцінити плани та проекти. Записуючи наші думки, ми втілюємо їх у життя. Коли ми переносимо наші плани на папір, ми збільшуємо шанси на їх реалізацію.
Складайте списки, щоб тримати все під контролем. Записуйте, щоб почати просуватися. Накидайте план, що проаналізувати його. Гарно подумайте та виразіть його у словах, допоки на папері не з’явиться ідея! Написання планів від руки – це метод, який використовують люди, що мають намір втілювати ідеї у життя. Це ваші думки, плани та проекти. І вони в ваших руках.
1. Тактильні відчуття
Через дотик ми краще сприймаємо
«Рука – це вікно у наші думки», – сказав німецький філософ Іммануїл Кант майже триста років тому. Очима ми сприймаємо світ, але за допомогою рук ми його відчуваємо. Наші тактильні відчуття настільки чутливі, що ми можемо описати речі на дотик у темноті, навіть краще, ніж якщо б ми їх бачили. Кожен контакт, кожен дотик створює феєрверк зав’язків у мозку – та підвищує нашу розумову діяльність.
Пишіть від руки на папері – та розпалюйте свій внутрішній феєрверк.
3. Сприйняття
Писати, щоб навчатися
Друкування і писання – це різні речі. Жодна клавіатура не здатна замінити цінні механізми мислення та обробки інформації, які відбуваються, коли ми пишемо на папері. Студенти краще запам’ятовують та сприймають інформацію, коли вони роблять записи від руки. Дошкільнята швидше розвивають мовні навички пишучи на папері. І навіть слова на іноземній мові краще запам’ятовуються, якщо їх записувати, незалежно від того, якою мовою ми їх записуємо та скільки нам років. Знання – це ресурс, який лише примножується, якщо його використовувати. Записуючи, ми збільшуємо свої знання.
Навчайтеся тримаючи під рукою ручку та папір – і ваші результати у навчанні підуть угору.
5. Класифікація
Списки допомагають виділити головне
Усі проекти не є кінцевими. Графіків часто не дотримуються. Завжди не вистачає годин у добі. Частіше за все ми переймаємося через те, що наші проекти та завдання постійно змінюються. У цьому випадку ручка і папір допоможуть побачити все більш чітко та, звичайно, почуватися більш спокійно. Усі списки, написані від руки, активізують наш мозок, полегшують аналіз та покращають концентрацію. Списки допомагають поділити завдання на важливі та термінові. Ми використовуємо їх для реструктуризації проектів, класифікації та визначення пріоритетів. Використовуючи папір та ручку ми краще бачимо зв’язки, які раніше не помічали. Такий підхід, безумовно, швидший, більш інтуїтивний та ефективний. Не кажучи вже про задоволення, від викреслення зі списку вже виконаних завдань!
Плануйте свої проекти використовуючи списки – і ви будете тримати їх під контролем.
7. Не стримуйте себе
Робіть записи, що віднайти внутрішню рівновагу
Написання – це можливість дати волю своїм думкам. Воно дозволяє нам зрозуміти, осмислити, порозмірковувати та «випустити пар». Як тільки ми щось записуємо, ми відчуваємо полегшення. Писання від руки стимулює ті ж ділянки мозку, які активізуються під час медитації. Ми заспокоюємось, мислимо чіткіше, відстежуємо свої думки – нарешті відпускаємо деякі з них. Вчені також підтверджують ці висновки: писання від руки не тільки допомагає зрозуміти речі, воно, крім усього, допомагає опрацювати ідеї, знайти між ними зв’язки або відкинути якісь з них. І мова не обов’язково йде про якийсь проект зі щоденника. Навіть невеликий список того, що потрібно зробити, допомагає та дає відчуття полегшення.
Запишіть те, від чого ви хочете відмовитися – і віднайдіть внутрішній спокій.
2. Розмірковування
Написання тренує мозок
Нам потрібен час, щоб навчитися читати. Лише через роки ми навчаємося плавно виводити літери, що дозволяє нашим думкам вільно текти та перетворюватися в текст. Саме ця складна взаємодія тонкої моторики, абстракції та уяви робить написання від руки справжньою симфонією зав’язків між нейронами. Написання від руки зміцнює зв’язок між правою і лівою півкулями мозку. З точки зору людського мозку, дуже мало речей є настільки цілісними та складними, як писання від руки на папері.
Записуйте свої думки. Та стимулюйте усі зони вашого мозку.
4. Діяти
Писати – це думати на папері
Мозок може продумувати наперед лише обмежену кількість кроків. Ось чому наші голови іноді ідуть обертом і більшість людей не можуть спланувати більше п’яти послідовних кроків у шахах. Але як тільки ми беремо ручку і робимо записи, нам легше думається. Ми уникаємо внутрішньої плутанини, просто привівши наші думки у порядок. Це дає нам змогу подивитися на питання з боку. І такий відсторонений погляд допомагає нам об’єктивно оцінити наші плани та проекти. Записуючи наші думки, ми втілюємо їх у життя. Коли ми переносимо наші плани на папір, ми збільшуємо шанси на їх здійснення.
Записуйте все, що спадає Вам на думку.
Нагородою стане більш чітке розуміння та осмислення.
6. Робити відкриття
Письменники – шукачі нового
Багато авторів досі пишуть свої романи від руки, тому що хочуть відчути, куди заведе їх ця подорож. Викладати слова на папері – це ніби вирушати у подорож: ми знаємо, де вона починається, але не знаємо, де вона закінчиться. На відміну від текстів на моніторі, речення, написані на папері, краще запам’ятовуються. Ручка підсилює цей ефект, коли ми ретельно виводимо слова на аркуші, від одного слова до іншого. Замість того, щоб просто видалити речення клавішею видалення або прибрати аркуш паперу з друкарської машини, ми рухаємось назустріч нашим думкам, які (ґрунтуючись на теорії німецького драматурга, поета і прозаїка Клейста) виникають у нашому мозку у підчас процесу написання. Якщо у вас є складна проблема, але ви не знаходите можливості її вирішення, просто візьміть ручку та аркуш паперу і починайте писати: письмо активізує нашу розумову діяльність; одне речення йде за іншим, одна ідея за наступною. Раптом виникають персонажі та ідеї сформовані попередньою думкою – які, здається, з’явилися нізвідки, але зрештою були створені вашою рукою.
Записуйте свої думки – і досліджуйте світ.
8. Спогади
Написання від руки – це можливість створити свою історію
Писати від руки – це фізичний акт. Кожна окрема літера, слово, підкреслений уривок, обведення або позначка, яку ви зробили, залишають слід, який утримує наша фізична пам’ять. Більшість людей можуть пам’ятати захоплюючу частину книги навіть через місяці після її прочитання. Написання від руки має подібний, але сильніший ефект. У стенограмі лекції, яка містить гору посилань, ми згадуємо ідеї, які ми почули під час лекцій. Ситуація, при якій ми робили записи, може згадатися нам через роки. Навіть невеличкий запис, зроблений від руки, може перенести нас у часі та викликати спогади. Саме через це багато людей зберігають свої зошити. І по саме з цієї причини рукописи відомих людей залишаються популярними: адже почерк так багато говорить про характер людини.
Пишіть від руки на папері – та відстежуйте свою особисту історію