Ще у дитинстві я закохалася у всі ці блокноти, записні книжки, альбоми тощо. Досі ця любов зі мною у серці. Тому я не уявляю свого життя без свого щоденника та планування. Я зовсім не використовую електронні додатки. Люблю матеріальне – те, чого можна торкатися руками та відчувати.
Десь 4 роки назад я дізналася про таку систему, як bullet journal. Я зразу відчула – моє! До цієї знахідки я навіть не уявляла, що існує взагалі таке поняття, як «планування». Мій максимум був написати на одному аркуші усі свої справи. Мене зачарувало те, що ця система поєднує у собі багато можливостей: фіксування ідей, планування всіх сфер життя та розкриття творчого потенціалу.
Протягом цих років я «смакувала» систему й нарешті модернізувала її під себе. Ось такі головні розділи я використовую:
1. Календар на рік. Я відмічаю всі заходи, дні народження, прем’єри кінофільмів (обов’язково!);
2. Цього року я нарешті зрозуміла, що читати – це дуже круто! Тому в мене є цілий розворот на цю тему. Я записую увесь список книжок, що мене зацікавили, і відмічаю оцінку, щоб знати, що рекомендувати друзям та назву місяця, коли прочитала. Також я приняла участь у «книжковому виклику». Цього року хочу прочитати 30 книжок (а може й більше?)
3. Сітка місяця. Наочно бачу всі свої дедлайни та заходи, що відбудуться. В цьому ж розділі записую всі свої цілі та завдання на місяць.
4. Планування тижня. Я ставлю собі 3 головні цілі та декілька другорядних. Не переходжу до наступного завдання, доки не виконаю попереднє. В цьому ж розділі я планую кожен день, по принципу планування тижня – 3 головних завдання та декілька другорядних. Користуюсь методом «З’їси цю жабу». Тобто, в першу чергу виконується та справа, яка більш огидна \ складна для мене. Я роблю цю справу – їм «жабу», після чого всі інші справи виконуються легше. Головна річ – ніколи не сварити себе за те, що не змогла щось виконати. Цю справу можна просто перенести.
5. Кожного тижня веду трекер часу. Відмічаю справи (сон, читання, фільми, навчання). Дуже цікаво слідкувати за тим, куди ти витрачаєш час.
6. І куди ж без списків фільмів, трекеру серіалів та трекеру звичок.
У ведені свого журналу я використовую мінімальний набір: чорна та червона ручка, декілька улюблених скотчей. Інколи використовую вирізки та роздруковані картинки із інтернету.
Найголовніший лайфхак, про який я дізналася, – планування по методу «помадоро». Кожне завдання потрібно робити рівно 25 хвилин (я роблю 30) не відволікаючись на сторонні чинники та 10-15 хвилин перерва. Це дуже допомагає концентрувати увагу на справі! Ще одна ідея – це клеїти стікери-закладки на той день, коли запланована якась подія (зі зазначенням часу). Тобто у вас з’являється можливість перенести запис, якщо день було змінено – так ви не псуєте сторінки щоденника.
Планування рятувало мої справи не один раз. Я дуже рада, що дізналася про систему bullet journal та раджу її спробувати усім, хто ще не знайшов те, що потрібно. Не бійтеся пробувати, міняти та підстроювати під себе будь-яку систему планування і ви обов’язково знайдете «своє»!
Ще більше порад щодо планування, навчання та книжкових рекомендацій ви можете почитати на сторінці Каті в Instagram.