Ефективне планування – в сучасному швидкоплинному світі є вже необхідністю. Розглянемо деякі універсальні поради, що допоможуть подивитись на цей процес під іншим кутом.
Чи відчували Ви себе розгубленим, переходячи від визначення цілей до їх втілення в життя? Що ж, ви не одинокі. Планувати таким чином, щоб Ваш список справ на день справді допомагав Вам, вів у правильному напрямку та дозволяв керувати часом, а не просто реагувати на поточні завдання, – це справжнє мистецтво. Щоб опанувати його, треба постійна практика та пошук свого стилю. Але все ж деякі загальні принципи існують. І одним з найголовніших є рух від загального до конкретного, так звана “спіраль планування”.
Уявіть, що Ви знаходитеся на найширшій частині спіралі. Звідси видно загальну картину, куди Ваша спіраль має Вас привести. Рухаючись по її виткам, Ви поступово йдете до вужчої та вужчої частини, доки не опинитися в конкретній точці, самому центрі. Так само і під час планування – сформулювавши свої життєві цілі, визначивши пріоритети на поточний рік, Ви сідаєте зі своїм планером та починаєте складати списки: спочатку на місяць, потім на тиждень, аж поки не перейдете до конкретних щоденних завдань.
При складанні плану на місяць сядьте і замисліться, що чекає на Вас протягом наступних 30 плюс мінус днів. Обов’язково занотуйте:
- Події, що повторюються з року в рік, такі як дні народження, річниці, національні свята тощо;
- Заняття та події, що вже заплановані;
- Зустрічі;
- Спортивні тренування;
- Подорожі;
- Дні сплати рахунків.
Основне завдання на цьому етапі – передбачити якомога більше подій, не вдаючись особливо в деталі. Вони мають знайти своє місце у Вашому планері і це буде початком на Вашому шляху до успіху.
Планування тижня звичайно ж починається з перегляду тієї частини місячного плану, яка стосується наступних 7 днів. Тепер Ваше завдання деталізувати його, додавши поточні робочі або навчальні завдання, догляд за домашнім господарством, саморозвиток, звички, що Ви хочете опанувати. Якщо на наступному тижні запланована масштабна подія (наприклад, День народження), то слід скласти план підготовки до неї. Також на цьому етапі слід скоординувати Вашу програму дій з іншими членами родини або близькими для Вас людьми.
І нарешті фінальна частина – складання щоденного списку конкретних завдань, так званого “to do” списку. Це і є Ваше життя, те, чим Ви його наповните у кожен конкретний день. Складіть для себе покрокову інструкцію з виконання усіх тижневих завдань. Постійно звіряйтеся з Вашим планом протягом дня, щоб оперативно скорегувати свої дії, та не забувайте залишити місце для можливих форс-мажорів. Що ж, сподіваємося, тепер процес планування став більш зрозумілим для Вас і Ви знайшли нові ідеї, що допоможуть зробити Ваше життя більш організованим та втілити найзаповітніші мрії в реальність.
Залиште відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.