Зробити все або трекер звичок

Планування за системою Стівена Кові: боротьба пріоритетів

11 Вересня, 2018 / Категорія: Планування,Як це працює

Як часто Ви замислювались над тим, чи приділяєте достатньо часу дійсно важливим речам? Речам, які Вас рухають вперед, надихають та від яких Ви отримуєте справжнє задоволення? Зосередження на головному вимагає певної відповідальності та вміння керувати часом.

Саме тому була заснована компанія FranklinCovey успішним коучем з питань лідерства та менеджменту доктором Стівеном Кові. Він написав світовий бестселер «Сім звичок високоефективних людей». Стівен Кові розглядає систему планування засновану на моделі піраміди продуктивності. Це ніби Ваш особистий план життя. Ось як вона виглядає:

Розглянемо більш детально кожен етап.

Етап 1: Визначення цінностей

Цінності знаходяться в основі піраміди продуктивності тому, що вони мають найбільше значення для нас. Вони є джерелом наших бажань та повинні бути рушійною силою всього, що ми робимо. Яскравим прикладом цінностей є кохання, служіння іншим та інше.

Етап 2: Постановка цілей

Перед тим як визначити Ваші цілі необхідно чітко уявити, яким Ви бачите своє життя. Пам’ятайте, що життя Вашої мрії будується поетапно. Тому визначте та пронумеруйте кожну ціль. Детально опишіть що необхідно для її здійснення та визначте дату виконання.

Досить важливим також є поділ великих цілей. Наприклад, якщо Вашою головною метою є купівля автомобіля, то Вам необхідно записати відповіді на такі питання:

  • Яка сума мені необхідна?
  • Як я можу її заробити? (Наприклад, освоїти нові навики та отримати підвищення або змінити професію на більш цікаву та більш оплачувану).
  • Скільки мені необхідно відкласти грошей та за якій період?

Дуже важливо записувати цілі чітко. Наприклад, замість цілі «створити міцну родину», необхідно записати «щонеділі організовувати сімейні вечори», або «організовувати цікаві ігри з усією родиною щочетверга». Для цього дуже зручно використовувати сторінки з щотижневим або щомісячним плануванням.

Етап 3: Щотижневе планування

Планувати тиждень краще за все з урахуванням матриці керування часом (див. фото). Оскільки майже завжди ми не розділяємо наші завдання на важливі та неважливі, термінові та не термінові, нам доводиться виконувати все. Матриця керування часом змінить Ваш хід думок і допоможе відфільтрувати безглузді термінові справи.

Етап 4: Щоденне планування

І ось вершина нашої піраміди продуктивності. Виділяйте кожен ранок приблизно 10 хвилин, щоб спланувати день. Як і в щотижневому плануванні є три основні аспекти, на які необхідно звернути увагу:

  1. Перевірте всі домовленості на сьогодні, оскільки всі інші завдання Вам доведеться планування навколо цих домовленостей.
  2. Складайте реалістичний список. Список не повинен бути заповнений від верху до низу, оскільки Ви, скоріше за все, не встигнете виконати всі заплановані завдання та відчуєте розчарування.
  3. Розставите пріоритети (АВС, 123). Завдяки цьому Ви визначите цінність завдання та не пожертвуєте найбільш важливими завданнями на користь менш важливим.

Скласти список пріоритетів легко за принципом АВС, 123. Де А, В і С позначають цінність кожного завдання, а 1, 2 і 3 – послідовність, в якій Ви будете виконувати ці завдання. А для легкого відстеження прогресу по кожному завданню допоможуть умовні знаки, що вказують, що завдання було виконано, переадресовано, видалено, доручено комусь іншому або знаходиться в процесі виконання. Ось як виглядає такий список завдань:

Отже, в нашому житті дуже багато завдань, які необхідно виконати. Але далеко не всі завдання є пріорітетними. Саме тому за системою Стівена Кові необхідно спочатку визначитись з найважливішими завданнями на основі Ваших цінностей, а потім вирішити  як часто та коли їх виконувати. Саме це є ключем до успіху за методикою Стівена Кові.

X
+
Кошик порожній
0