Система планування GTD: все по поличкам

Система планування GTD: все по поличкам

30 Квітня, 2019 / Категорія: Планування,Саморозвиток

Чи часто Ви замислюєтесь над тим, чому у добі лише 24 години, які Вам необхідно витратити на сон, роботу, приготування їжі, самореалізацію, піклування про родину, прибирання тощо? Перед людиною, особливо перед жінкою, ставляться доволі великі вимоги. Вона має смачно готувати, підтримувати затишок в оселі, піклуватись про дітей, гарно виглядати, заробляти гроші та на додачу бути успішною.

Розуміючи ці потреби Девід Аллен (засновник популярного методу підвищення особистої ефективності та автор декількох популярних книг у цій області) створив систему GTD (getting things done). Ця система полягає у формуванні декількох списків, які допоможуть Вам розвантажити мозок та мати всі Ваші справи під рукою.

Перш за все всі справи необхідно записати. Це можна зробити наприклад на наліпках, як вказано на фото. Також, Девід Аллен радить відразу робити справи, які вимагають не більше 2-х хвилин Вашого часу.

Далі всі наліпки зі справами та всі фізичні речи, які необхідно відсортувати (візитні картки, будь-які дисконти та інша інформація, яка знаходиться на папері) збираємо в одному місці.

Система планування GTD: все по поличкам

Заздалегідь необхідно підготувати будь-яку коробку для зберігання фізичної інформації (листівки, візитки, запрошення тощо).

Після чого вирішуємо, де ми будемо вести списки завдань. Для мене дуже комфортно вести записи у щоденнику Filofax. Він дуже практичний тим, що сторінки можна змінювати, додавати та видаляти з планера. Ви також можете обрати будь-який записник. Головне, щоб він завжди був під рукою та з ним було зручно працювати.

Списки, які необхідно сформувати

Всі завдання або будь-яка інформація додається до одного зі зазначених нижче списків:

  • Зробити потім. Цей список справ, які необхідно зробити в найближчий час. Це може буде декілька днів або тиждень-два.
  • Зробити коли-небудь. До цього списку необхідно вносити справи, які не мають точної дати виконання.
  • Справи, які необхідно делегувати. Наприклад, Вам необхідно відремонтувати кондиціонер. Зрозуміло, що самі Ви навряд впораєтесь з цією роботою, тому Вам необхідно її делегувати та додати до цього списку.
  • Сміття – всі візитки, дисконти або будь-які матеріали, які Вам більше не потрібні.
  • Довідкові матеріали – все, що Вам може знадобиться. Наприклад, ПІП лікарів, у яких Ви обслуговуєтесь, розміри одягу, список косметичних продуктів, які Ви купуєте тощо.

Я також використовую ще один список.

  • Список проектів. Мій список проектів виглядає так:
Система планування GTD: все по поличкам

Тепер відсортовуємо все, що зібралось. Обираємо першу наліпку та вирішуємо до якого списку необхідно віднести задачу. Довідкові матеріали, такі як візитки, листівки тощо, які можуть нам знадобиться, кладемо до заздалегідь підготовленої коробки.

Далі, беремо наліпку «прочитати сторінки з книги німецької граматики». Цю задачу можна додати до списку «Зробити потім». За цією схемою розбираємо усі завдання.

Різниця GTD із звичайним списком задач

До списку завдань ми зазвичай додаємо тільки найважливіші справи, а менш значні, дрібні завдання не записуємо. І дарма. Вони крутяться в голові, відволікають від роботи, і Ваша ефективність падає. Один із головних принципів GTD – фіксувати абсолютно все (крім завдань, які Ви можете виконати за 2 хвилини). Так Ви зможете розвантажити свій мозок і використовувати всі його ресурси для роботи.

Система планування GTD: все по поличкам

Як отримати якомога більше користі від використання цієї системи

Будь-яка система продуктивності не працюватиме, якщо застосовувати її сліпо. Щоб отримати максимальну користь, налаштовуйте її під себе, і тоді все вийде. Навіть більше, ніяка система не зможе зробити всі справи за Вас, так що не дуже захоплюйтеся складанням списків, не забувайте діяти. GTD – це інструмент, який допомагає Вам позбавитися стресу і нічого не забувати. Але як Ви будете розпоряджатись своїм часом, залежить тільки від Вас.

Зробити все або трекер звичок

Чернова Ольга

Особистий блог Ольги:

your-smart-ideas.com

X
+
Кошик порожній
0