Зробити все або трекер звичок

Тайм-менеджмент в обличчях: 8 внутрішніх монстрів

24 Липня, 2018 / Категорія: Планування,Саморозвиток

Як вампіри часу мучають нас щоденно? Знайте їх в лице та боріться з ними!

Вампір Єхвилинка

Мабуть, найпідступніший з вампірів – це містер Єхвилинка. Цьому типу вампірів особливо важко чинити опір. По-перше, здається, що “одне маленьке питаннячко” набагато простіше вирішити і не відкладати. По-друге, здається, що відмовити – безпідставна грубість. Але правда в тому, що цей персонаж не заслуговує ввічливого поводження. Він демонструє, що наш час менш цінний, ніж його, що нас завжди можна відволікти, тому що наші заняття не важливі. Так вперед, без співчуття втикніть йому прямо в серце осиновий кілок: “Я зараз зайнятий. Давайте зустрінемося в чотири години, у мене буде 15 хвилин, обговоримо відразу всі питання”. Це зіб’є його з пантелику. Він застигне, як олень у світлі фар. А ще привчить його до порядку. Звичайно, не одразу. Але якщо ви будете щоразу хапати свій кілок і встромляти йому в груди, в кінці кінців до нього дійде.

Вампір Дурниці

 Ще один монстр, що краде час, – це містер Дурниці. Він не вміє і не хоче відрізняти важливе від пустого і велике від малого. Його талант – збити людину з пантелику і змусити вас відкласти строго складений список справ на користь його питань, які не варті анічогісінько. Найкращий спосіб справитися з ним – надіти йому на шию срібний хрест і скинути зі стін вашого замку. Але якщо такої можливості немає, можна просто перебити словами: “В мене сьогодні дуже зайнятий день, так що я можу відволіктися тільки на справи 9-10 бальної важливості. Все інше почекає до завтра. Ти впевнений, що твоє питання тягне на 9-10 балів?” Вампір образиться. І чудово. Шанс, що він підійде до вас з дурницями знову, менше 50%. Він просто піде і знайде іншу шию.

Вампір Дверівідкриті

Безжалісна істина полягає в тому, що відкриті двері в ваш кабінет, робочий простір вип’ють з вас стільки крові, скільки ви дозволите. Якщо до кінця дня у вас не залишилося сил – це тільки ваша власна провина. Чудова тактика – банальна недоступність. Правильний підхід – взагалі не показуватися та приймати дуже зайнятий вигляд, щоб не надокучали.

Вампір Телефон

Людей привчили, що потрібно підіймати слухавку, коли дзвонить тедефон, і вони вважають, що ви повинні вчиняти так само. Дома, в свій особистий час, вони в милі вилітають з ванної кімнати, вискакують з обіднього столу, щоб відповісти на дзвінок. Але дозвольте трохи філософії: ні закон, ні мораль і нічого іншого не зобов’язує вас брати слухавку, якщо ви того не хочете. Якщо ви відповідаєте на всі вхідні дзвінки, значить, постійно перериваєте роботу над задачею відомої вам важливості на користь питання невідомої важливості. Ви віддаєте контроль над своїм часом невідомому. Насправді мало є дзвінків, яким би нашкодила затримка з відповіддю. Інколи це дратує – що ж, це головний біль інших, а не ваш.

Вампір Непунктуальність

Науково доведено, одна з найголовніших якостей успішних людей – пунктуальність. Завжди, кожен раз будьте там, де повинні, вчасно, як домовлялися, без виключень і виправдань. Людині, що не здатна прийти в призначений час, виконати заплановані обов’язки чи дотримуватися розкладу, не варто довіряти і в інших справах. Людська непорядність може проявлятися багато в чому, але непунктуальність, безумовно, один із симптомів. Пунктуальність = Порядність. Якщо ви вважаєте, що в успішних людей немає власної швидкої системи оцінки людей, то ви дуже наївні. Більшість з них намагається виробити “критерії миттєвої відмови”, щоб не витрачати часу на оцінку потенційних партнерів і клієнтів.

Вампір Натовп

Якщо ви не можете знайти собі героя-кумира для наслідування, просто погляньте, як вчиняють всі навколо, і живіть по-іншому. Дивіться, як вони себе поводять, і робіть навпаки. Оглядаючись на тих, кого прийнято називати “посередньою більшістю”, ви побачите, що всіх цих людей поєднує брак внутрішньої дисципліни. Щоб економити час, тримайтеся від стада якнайдалі. Простий приклад: старайтеся не робити покупки в супермаркетах в п’ятницю ввечері, перед святковими днями або в суботу. Хіба у вас є лишніх 30-50 хвилин для того, щоб насолоджуватися чергами в магазині?

Вампір Безцільність

Якщо ви ніколи не бачили особисту ефективність, як ви збираєтеся її досягати? Ефективність – це усвідомлене застосування вашого часу і таланту таким чином, який наближає вас до ваших цілей. Зазначте, це визначення має на увазі, що у вас повинні бути поставлені цілі. Немає жодної успішної людини, яка б не мала своїх цілей і не міряла би по можливості кожен день, наскільки вона до них наблизилася. Ефективності не буває без оцінювання, тому постійно питайте себе: “Чи стаю я на якусь вимірювану відстань ближче до цілі від того, що я роблю зараз?”

Вампір Скигля

Для багатьох надійне виправдання краще всякого успіху, тому що успіх не буває вічним. Все одно доведеться доводити, що й сьогодні той самий молодець, яким був учора. Але коли у вас є достойне виправдання, чому ви його не досягли, це, можна сказати, назавжди. Більш того, якщо у вас є виправдяння, чому не написали книгу, не зняли фільм и т.д. – воно пояснює, чому ви не написали видатної книги і не зняли видатного фільму. І нічого дивуватися, що заради хорошого виправдання люди нерідко готові більше страждати і більше трудитися, ніж заради успішного завершення справи.

X
+
Кошик порожній
0