Зробити все або трекер звичок

Як підбити підсумок місяця у Bullet Journal

27 Вересня, 2018 / Категорія: Bullet Journal,Планування

Багато хто з нас полюбляє записувати плани на місяць у bullet journal. Впевнені, що багато любителів креативного оформлення  bullet journal проводять години за створенням щомісячних списків. Є щось хвилююче у наповненні змістом чистої сторінки блокнота. Але не всі роблять щомісячний огляд усієї інформації, яку вони відстежували та записували протягом попереднього місяця.

Може здатися, що перегляд інформації та планів за минулий місяць – це не дуже важливо. Але якщо ви дійсно зацікавлені у вдосконаленні та оптимізації вашого bullet journal, створення щомісячного огляду в кінці кожного місяця має велике значення.

Шаблон щомісячного огляду – це сторінка, яка дає змогу зробити резюме усієї інформації з ваших треків, колекцій, календарів та планів на тиждень, починаючи з шаблону попереднього місяця.

На відміну від більшості щомісячних аркушів, які розміщуються на початку місяця, ця сторінка знаходиться наприкінці місяця, часто перед титульною сторінкою наступного місяця. В ній можна записувати не лише дані з минулого місяця, але завдяки їй, ви зможете створювати актуальні плани та планувати зміни у записи наступного місяця.

Чи хотіли б ви відстежувати різні цілі? Чи хотіли б ви вирішити питання, яке залишилося не вирішеним з минулого місяця? Чи хотілося б вам створювати шаблони, щоб удосконалити своє життя? Підсумок місяця допоможе зробити все це та навіть більше. Потрібно лише не ховати голову у пісок та не ігнорувати інформацію про те, що зроблено, а що ні за минулий місяць.

До того як розпочати щомісячний огляд, радимо переглянути свої записи у bullet journal за минулий місяць, аби використати всю цю цікаву інформацію для того, щоб зробити ваш наступний місяць ще більш продуктивним.

Зверніть увагу на шаблони даних. Знайдіть речі, які ви не виконали. Перегляньте успіхи. Зверніть увагу на те, що вам сподобалося, і на те, що насправді вам не сподобалося.

Що ж відстежувати на сторінці щомісячного огляду?

Свій трекер

Протягом кількох хвилин прогляньте дані за попередній місяць, намагаючись знайти речі, які ви робите постійно, або не робите.

Чому варто відстежувати цю інформацію, особливо якщо вона не пов’язана з цілями? Якщо ви робите щось постійно з місяця в місяць, то, можливо, було б не погано це припинити!

Ця концепція підходить не лише для відстеження зроблених речей; ви також можете переносити або змінювати трекери речей, які ви робите не регулярно. Якщо ви маєте намір лягати спати в один і той же час, але протягом  кількох місяців вам це не вдається, ви можете змістити час на більш пізній (наприклад, з 22:00 на 22:30). Або видалити цей трекер та відстежувати щось інше!

Коротше кажучи, якщо ви щось робите (або чогось не робите) протягом трьох місяців, можливо, краще видалити або змінити річ, яку ви відстежуєте.

Найкращі речі за місяць

З нами трапляється багато дивовижних речей, але іноді вони настільки незначні, що ми можемо їх не помітити. Перегляньте щотижневі та щоденні записи на рахунок того, чи не відбулося щось дивовижного з вами? Можливо ви отримали дійсно неймовірний досвід? Запишіть його у розділі «Найкращі речі місяця». Можна вибрати 1-3 позитивних речі, які відбулися з вами протягом місяця.

Для чого відслідковувати цю інформацію? Це допомагає підтримувати позитивний настрій. Ваш місяць може бути невдалим, з багатьма негараздами … але навіть одна позитивна річ, яка відбулася протягом такого місяця, надасть вам наснаги.

Найгірші речі за місяць

Давайте подивимось на протилежну сторону спектру. Потрібно також перевірити, чи не було проблемних сценаріїв протягом місяця. У вас виникла проблема з другом, членом сім’ї чи колегою? У вас був дійсно невдалий день? Або з вами трапилось щось погане? Це можна записати в розділі «Найгірші речі місяця».

Якщо ви аналізуєте проблему, особливо якщо вона повторюється, ви можете використати цю інформацію для зміни своїх трекерів і цілей на наступний місяць.

Нотатки

Це розділ, де можна записувати нотатки про будь-що. Це, по суті, «загальна» скринька для будь-якої іншої інформації. Можливо, минулого місяця сталося щось цікаве. Або ж ви знайшли дійсно цікавий шаблон для використання у ваших записах.

Іноді не відбувається нічного цікавого, щоб записати у цьому розділі! Нічного страшного, просто залиште це місце не заповненим (або ж зробіть тут якусь наліпку, якщо бажаєте). Тут ви можете творити та виражати себе.

Інші розділи

Також до щомісячного огляду можна включити наступні розділи: завершені справи, улюблені справи, речі, які потрібно покращити у наступному місяці, найкращі удосконалення, нові речі, які ви спробували, надихаючі ідеї та багато іншого.

Після того, як ви записали інформацію про попередній місяць у своєму щомісячному огляді, можна починати створювати шаблони ваших сторінок на наступний місяць. Розробляючи щомісячні та тижневі сторінки, звертайтеся до свого щомісячного огляду, щоб оптимізувати свої шаблони.

При створенні трекерів, удосконалюйте їх відповідно до зроблених записів.

Встановлюючи цілі на місяць та тиждень, не забувайте видалити ті, яких ви вже досягнули.  Запишіть нові цілі, якщо у вас є, а також сплануйте кроки для їх досягнення, щоб тримати досягнення цілей під контролем.

Щомісячний огляд – це дивовижна сторінка, яка допомагає вам у повній мірі скористатися всіма трекерами, діаграмами, списками, календарями та примітками, які ви використовували попереднього місяця. Погодьтеся, що буде жаль, якщо ми записували усю цю інформацію для того, щоб більше не виростати її знову!

Натомість, використайте свій bullet journal з метою особистого удосконалення та святкування своїх досягнень.

X
+
Кошик порожній
0