Відстежуй минуле, організуй теперішнє та готуйся до майбутнього.
Звучить як усім знайомий виклик?
Нью-Йоркський дизайнер Райдер Керролл задався метою взяти максимум від свого записника. Через трохи більше ніж три роки, Райдер розробив Bullet Journal – аналогову систему планування, яка є водночас списком завдань, щоденником, записником та книгою для ескізів.
Райдером подівся тим, як виникла ідея створення такої системи та як він використовує її у своєму повсякденному житті.
Як Вам вдалося розробити систему bullet journal та які проблеми вона вирішує?
Безумовно, до останніх років bullet journal не був певною системою. Він був просто набором певних способів збереження різних типів особистих записів. Я поступово розробляв систему таким чином, щоб мої записи допомагали працювати думці. Щось досить гнучке, щоб працювати з різними типами контенту.
Я мав труднощі в навчанні, мені було важко зосередитися на чомусь. Це те, з чим я боровся під час більшої частини свого перебування у школі. Для ведення записів були доступні лише 2 варіанти: або чистий аркуш без жодного шаблону, або чіткий шаблон, який був для мене незрозумілим чи не подобався.
У мене були короткі сплески високої концентрації, тому мені потрібно було знайти спосіб, щоб дуже швидко занотувати якісь речі. Коли пізніше я пробував переглянути те, що я записав, я не міг нічного знайти. Вирішення цієї проблеми було послідовним процесом і кожен крок мав на меті вирішити мої власні труднощі.
Чи можете Ви пояснити, як працює ця система?
По суті, bullet journal – це основа для записування ваших ідей. Він дозволяє відстежувати те, що з вами трапилося, а також допомагає організувати щоденні справи, так само як побудувати плани на майбутнє.
Ось розподіл основних записів bullet journal:
- Швидкі нотатки – система швидких записів з використанням номерів сторінок, заголовків та різноманітних піктограм для виділення кроків, які ви зробили виконуючи завдання.
- Модулі – забезпечують організацію нотаток різними способами. На початку є сторінка на якій ви додаєте заголовки всіх ваших записів, що дозволить дуже швидко знайти їх пізніше.
- Щомісячний список – календарний і помісячний список завдань.
- Міграція – переміщення лише найбільш важливих елементів з одного тижня або місяця до іншого.
- Видалення – ви можете зменшити кількість справ, які вам потрібно зробити, переносячи завдання вручну. Якщо завдання не варто того, що його переписати, можливо воно не таке вже й важливе. Робіть те, що важливо та контролюйте на що ви витрачаєте час.
Чи працює система для працівників творчих професій чи креативщиків? Як вона допомагає досягти успіху?
В ідеалі те, що я намагаюся зробити з bullet journal – це зробити структуру зрозумілою до достатньої міри, щоб вона дозволила людям побудувати на її основі все, що їм потрібно. Вона може бути корисною як для людей творчих професій, так і для людей технічних спеціальностей.
Ідея системи bullet journal полягає у дотриманні деяких правил. Люди можуть використовувати розроблені мною модулі та змінювати їх, або ж можуть створити власні і поєднати їх з існуючою системою.
Яких успіхів Ви досягли, використовуючи Вашу систему? Покращення та вигоди?
Одним з найбільших завдань було звести це в систему. Система Bullet journal стала серію методів, які я використовував для того, щоб краще зорганізуватися. Коли я почав професійно працювати в цифровій сфері і почав розмірковувати про користувацький досвід різних рівнів, я взяв це цифрове мислення та адаптував його до аналогового контексту.
Мені дуже сподобався тактильний досвід ведення записів у блокноті. Фактично, за останні два роки я формалізував систему і зрозумів, що це може бути корисним для інших.
Великим відкриттям для мене стало знайомство колег з системою. Незалежно від того, чи це дизайнер, чи програміст, у них завжди з собою блокнот. Я показав їм різні методи, які я використовую, і вони знайшли їх корисними. Я надихнувся цим, щоб поділитися цією системою з іншими. Під час процесу її офіційного оформлення я мав знайти способи розповісти про неї і обмінятися інформацією та тактикою, які були б зрозумілими багатьом людям.
Мені дуже подобалося бачити, як люди використовують систему. Для мене стало справжнім відкриттям, що вона може бути настільки адаптивною для інших людей з різним досвідом та способом життя – наприклад, матерів та лікарів, а також спостерігати їхню унікальну винахідливість.
Чи Ви включили в систему концепцію GTD («доведення справ до завершення»)?
В загалі-то ні. Я схилявся до багатьох різних методів, які для мене не працювали, і сам залишався розчарованим. Після того, як я почав використовувати систему bullet journal, люди винайшли інші складні системи управління інформацією, які були багато у чому подібними або доповнювали її.
Як воно, жити у цифровому світі та підкорювати аналоговий?
Я живу безпосередньо між цими просторами і підтримую обидва з них. Для мене основним є інструмент. Мова йде не про створення надлишкових списків завдань, а про пошук інструмента, який насправді допоможе вам стати більш продуктивним.
Ведення записів на папері допомагає запам’ятовувати речі значно краще і є багато наукових доказів цього. У той же час, технології дозволяють нам поділитися інформацією, розбити та розподілити її та працювати з нею новими способами.