“Ні” не важливому
Як-то кажуть, витрачаючи час на те, щоб вчасно відповісти на всі імейли, Нобелевську премію не заробиш. До речі, нобелевський лауреат з теорії фізики Річард Фейнман свого часу винайшов цікавий спосіб уникати засідань у комітетах, на які його постійно кликали. Він створив міф, що є занадто безвідповідальною особою для участі у таких заходах. Йому доводилося відмовляти людям щодня, але так він уникав менш пріоритетної діяльності, щоб мати можливість зосередитись на своїй головній роботі. Спосіб, звичайно, чудовий. Проте, нажаль, далеко не кожен може взяти планувальник і “почистити” свій розклад від всього, що заважає займатися найважливішим.
Було б дійсно чудово мати можливість робити завжди тільки те, що має найвищий пріоритет, проте реальність вимагає від більшості з нас буденних дій, якими сповнені наші органайзери: треба надсилати святкові привітання, кожного дня піклуватися про те, що буде на вечерю, чи підписані вже звіти і яким буде проект бюджету на наступний місяць. Коли люди вільні від життєвих адміністративних обов’язків, вони можуть зосередитись на інших речах. Проте здебільшого всі ми маємо щодня виконувати рутинні завдання.
4 години на головне
Але є й інші ідеї щодо способів фокусування. Наприклад, багато успішних людей витрачають по чотири години на день на те, щоб займатися головною креативною діяльністю, і вже у інший час вирішують менш важливі питання, які не вимагають особливого занурення. І це як раз саме те, що здатний робити майже кожен. Рутинні справи, які ми щодня вносимо у тижневик, нікуди не подінуться, проте виділити чотири години на день для важливої роботи – цілком реально! Звісно, так просто і одразу це не відбудеться – у наш час коворкінг-офісів і постійно увімкнутих месенджерів виокремити чотири повних години без перерв і відволікань – це справжній подвиг.
Та якщо постаратися, все вдасться. Звичайно, навіть якщо працюєш вдома, все одно щось буде відволікати, тому необхідно продумати та створити для себе певні межі, які нададуть можливість впродовж виділеного часу “включити мозок” та сфокусуватися.
Подумайте про свій звичайний робочий день. Яких відволікаючих чинників можна уникнути? А краще вирішіть, як можна виокремити частину дня – бажано у той час, коли ви найбільш енергійні, коли ваша мозкова діяльність на піку – і провести його у такому місці, де можна буде сфокусуватися на глибокодумній креативній роботі.
Планування = змістовність дій
І ще один маленький секрет: зосередитись на головному допомагає планування своїх дій. Для цього потрібні лише записник, ручка та трохи часу. А ще варто навчитися користуватися славнозвісною системою швидких записів “буллет джорнал“ та придбати, нарешті, крутий креативний блокнот, який надихатиме.
Залиште відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.