Як я замінив смартфон записником

Як я замінив смартфон записником

19 Березня, 2019 / Категорія: Планування,Саморозвиток

Чи можуть два тижні ведення записів покращити моє життя? Саме таке питання поставив собі письменник і журналіст Міхаель Гротхаус та вирішив провести експеримент: повністю замінити гаджети на блокнот, та записав, що з цього вийшло.

Я чув, що багато людей не користуються додатками для планування, а віддають перевагу паперовим органайзерам. Я читав, що найкращий спосіб щось запам’ятати – це записати від руки. Тому я вирішив відмовитися від додатків для планування і спробувати обійтися без них два тижні. Я не вимикав свій смартфон повністю, як робив це раніше (тільки для того, щоб усвідомити, що не можу без нього жити). На цей раз я припинив використовувати календар, нотатки і нагадування на iPhone і комп’ютері, замінивши їх простим щотижневиком. І ось що я зрозумів.

Як я замінив смартфон записником

Планувати і запам’ятовувати легко

Зазвичай я використовую три додатки на iPhone і Мас для організації і планування життя: нагадування, нотатки і календар. Всі вони працюють дуже добре, що дозволяє швидко і легко відмічати важливі моменти і дати, робити замітки та записувати іншу інформацію. Спочатку я думав, що ручка і папір будуть гіршими для планування. Адже, врешті решт, мій планер не подасть сигналу за 30 хвилин до наступної зустрічі.

Але виявилося, що після декількох днів використання паперового планера мені стали непотрібні ці нагадування. Фізична дія – перегортання туди й назад сторінки щотижневика на тиждень вперед, – вплинуло на мою пам’ять, полегшуючи запам’ятовування послідовності і часу майбутніх подій.

Вчені виявили, що мозок створює ментальні карти інформації, що розміщена на декількох сторінках книги. Ось що пише Scientific American: “Крім обробки окремих букв як фізичних об’єктів, людський мозок може також сприймати текст в цілому як свого роду фізичний ландшафт. Читаючи, ми малюємо подумки зображення тексту, в якому значення прив’язане до структури. Точна природа таких зображень залишається неясною, але вони, скоріше за все, схожі на уявні карти місцевості – гір та доріг – і штучних фізичних просторів, таких як квартири або офіси.”

Досвід, як і багато досліджень, показує, що люди, намагаючись знайти конкретну частину письмової інформації, часто запам’ятовують, де саме вона з’явилася у тексті. Так само, як ми запам’ятовуємо, що проїхали червону ферму на початку дороги, перед тим як піднятися вгору через ліс, ми запам’ятовуємо те, що сцена, де містер Дарсі відштовхує Елізабет Беннетт, знаходиться в нижній частині лівої сторінки одного з попередніх розділів.

Як я замінив смартфон записником

Мої нотатки стали більш деталізованими

Ще я помітив, що роблю значно деталізованіші нотатки в своєму планері, ніж зазвичай роблю це в смартфоні. Я цього не очікував, але як тільки я став робити записи про зустрічі від руки, в мене в голові почало з’являтися більше ідей, що мають відношення до зустрічі або предмету.

Це теж досвід, який підтверджується з наукової точки зору. Письмо стимулює частину мозку, що називається RAS (регуляторна активуюча система), яка фільтрує і виводить на передній план інформацію, на якій ми зосереджені. І дійсно, написання нотаток про зустрічі в паперовому щотижневику замість введення їх на сенсорній клавіатурі посилило фокусування і експлуатацію моїх думок.

Було важко запам’ятати, що записник потрібно брати з собою

Все вище сказане не означає, що використання паперового щотижневика пройшло зовсім легко. Декілька разів я забував взяти його з собою. Я не забував перевіряти, чи лежить смартфон в кишені, а ось звикнути до того, що органайзер і нотатки тепер знаходяться в іншому місці, було непросто. Це невеличка скарга, але не єдина. Також я часто придумую ідеї для публікацій або обдумую важливі ідеї майбутньої зустрічі під час того, як іду. Смартфон дозволяє легко записати ці нотатки. В більшості випадків я можу просто все надиктувати, і мені навіть не треба зупинятися і дивитися на екран, щоб все записати. У випадку з паперовим записником доводилося шукати ручку і питати нотатки, стоячи посеред тротуару в жвавому міському кварталі.

Як я замінив смартфон записником

Записи минулого

Записи про зустрічі і нагадування в різних додатках на смартфоні, як правило, довго не зберігаються. Як тільки зустріч закінчується, я зазвичай видаляю їх з календаря. Так само я вчиняю з примітками і нагадуваннями. Це акуратний спосіб впорядкувати речі в цифровому засобі.

З паперовим щотижневиком навпаки, мені приємно переглядати свої дії за останніх два тижні, хоча я і викреслив декілька зустрічей. Цим паперовий планер відрізняється від додатків. Це не просто очікування майбутнього, але й звіт про минуле. І щось цікаве в тому, що можна подивитися, скільки всього ви зробили.

X
+
Кошик порожній
0