Величезна кількість канцелярських магазинів, орієнтованих на дітлахів, свідчить про те, що це покоління, яке виросло на гаджетах, все ж таки не може обійтися без яскравого пеналу з різнокольоровими ручками, олівцями та гумками чудернацьких форм. У розвиваючих центрах діти заробляють нагороди і отримують купу задоволення, коли до їхньої шафи потрапляють призи у вигляді ароматизованих ручок чи каучукових тваринок. То чому б не використати цю схильність дітей до яскравої канцелярії для того, щоб мотивувати їх писати від руки?
Папір не має функції “Delete”, і іноді це – плюс!
Коли ви пишете від руки, ви маєте можливість редагувати та змінювати свої ідеї, використовувати попередні чернетки, до яких можна повертатися, створюючи кінцевий ідеальний варіант. Якщо привчити до цього дітей, то і вони, і ми зможемо продивитися історію створення ними розповіді, поеми чи листа. Звісно, у плані освіти комп’ютери мають багато переваг, і тому для декого писати вручну взагалі не варіант, проте коли ми видаляємо чи редагуємо документ на комп’ютері, ми не можемо потім побачити, що було на початку і не маємо можливості проаналізувати творчий процес. То ж, якщо навчитися поєднувати технології із старомодним писанням від руки, можна з обох боків отримати лише вигоди.
Контакт, дотик, відчуття
Коли ви щось пишете рукою, це є виявленням вашої особистої уваги та свідченням того, що для вас це є важливим. У соцмережах співробітники часто постять фотографії карток із словами вдячності від клієнтів чи колег, написаними від руки – від таких проявів почуттів всі у захваті. А ось скрини електронних листів чомусь нікого так не вражають.
Якщо у вас є діти, який момент буде ціннішим – коли дитина вперше напише своє ім’я своєю рукою, чи коли надрукує свій перший імейл? Наш почерк є частиною нашої індивідуальності та чудовим способом самовираження!
Тим не менш, з досвіду відомо, що не так вже й легко вкласти ручку у маленькі рученята, щоб вони писали на папері. Але справа рушить з місця, якщо задіяти яскраву креативну канцелярію та слідкувати декільком порадам.
Отож, як зацікавити дітей писати від руки:
- Запропонуйте дитині просто записати свої думки чи ідеї у щоденнику, та поясніть, що потім все це можна буде за потреби виправити. Граматику та чистописання перевіряйте пізніше, головне, щоб дитина не боялася братися за ручку через страх зробити помилку. На першому місці – ідеї, а з граматикою можна попрацювати потім.
- Використовуйте дошки для малювання та креативні органайзери, щоб допомогти дитині скласти план того, що вона збирається писати. Якщо перед очима є стисла сюжетна лінія, або хоча б її розв’язка, писати значно легше. Наприклад, Дж. К. Роулінг говорить, що з самого початку знала, чим закінчиться цикл книжок про Гарі Поттера і мала нотатки ключових моментів, що дуже допомагало їй підчас писання книжок.
- Практикуйте написання невеликих фраз. Наприклад, складання списку покупок, де для кожної речі можна потім придумати прикметник, що її характеризує. Також можна підписувати листівки для друзів та рідних.
- Розважтеся: візьміть випадкове слово з будь-якої книги та нехай кожен з членів родини намагатиметься написати найбільш кумедне або страшне речення з цим словом. Список переможців можна повісити на холодильнику.
- Не у кожного почерк є зразковим, але щоб дитина цього прагнула, їй потрібна зрозуміла і важлива причина. Наприклад, краще пояснити їй, що чим гарніше вона писатиме, тим краще розумітимуть написане нею друзі та вчителі, аніж просто сказати, що писати гарно вона повинна.
- Заняття робити частими та недовгими. Дитина не може бути сфокусованою тривалий час, найбільш оптимально приділити вправам з писання 15 хвилин – цього буде достатньо, а обмеження часу буде мотивувати дітей виконати завдання вчасно.
- Винагорода за виконані завдання є чудовим стимулом практикуватися у чистописанні. Встановіть правила для отримання призу – дитина має чітко розуміти, що саме і як вона повинна зробити, щоб отримати конкретну винагороду. Так, за сконцентрованість та старанність вона може отримати шоколадну медаль або паперову зірку, а зірки потім можна в кінці тижня обмінювати на подарунки – такі як, наприклад, скетчбук або дитячий фотоальбом.
- Дітям важко всидіти на місці. Щоб допомогти їм справитися із зайвою енергією, використовуйте маленьку іграшку на кшталт танглу (антистрес іграшки-головоломки). Вона стимулює частини мозку, які допомагають дітям у навчанні, і соватися за таким цікавим заняттям дитині ніколи.
- Створіть розклад. Сядьте разом із дитиною та розплануйте дні тижня, визначивши, коли час займатися письмовими вправами, а коли – відпочивати та гратися.
- Заохочуйте читання. Чим більше дитина читає, тим краще розвивається її уява і більше з’являється ідей для написання власних історій.
- Вимкніть телевізор, ноутбук, планшет. Як для дітей, так і для себе. Щоб заохотити дитину до читання і писання, насамперед саме вам слід стати тим прикладом, на який вона буде орієнтуватися. Влаштуйте годину без гаджетів, читайте, обговорюйте книги, пишіть, читайте написане дитиною – і вона буде у захваті.
- Влаштовуйте письмові конкурси чи змагання. Діти дуже полюбляють досягати успіхів та отримувати за це похвалу, це стимулює їх рухатися далі.
- Якщо дитина не може придумати персонажів та імен для них, нехай бере вже існуючих героїв з відомих фільмів, або людей з реального життя і пише про них.
- Починати займатися письмовими вправами слід змалечку. Зовсім не обов’язково змушувати дитину дописувати розпочату історію до кінця. Чим більше вона практикуватиметься, тим ймовірніше, що згодом напише унікальний дивовижний твір.
- Завжди спілкуйтеся із вчителями, щоб дізнатися, чи є якісь проблеми із писанням у дитини. У разі необхідності відвідуйте із нею навчально-розвиваючі центри, у яких передбачені спеціальні інструменти для розвитку письмових навичок дітей.
Насправді, писання від руки чудово розвиває творчі здібності, допомагає самовираженню та появі нових неймовірних ідей. Багато відомих письменників створювали свої книги за допомогою простих олівців у звичайних блокнотах. Хто знає, можливо, ваша дитина – це майбутній Роальд Даль? Почніть з малого – подаруйте їй креативну записну книжку або яскравий органайзер, які можна обрати тут, і заохочуйте писання та створення історій!
Add comment
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.