Як покращити свій почерк? З чого починати? Чи це взагалі можливо? Так, треба лише взяти ручку, блокнот і скористатися п’ятьма дієвими порадами, які ви можете отримати просто зараз.
Все, написане нижче, сформульоване на основі реального досвіду, то ж має швидко посприяти вашому успіху у чистописанні.
Отже, let`s do it!
Порада 1: Використовуйте те, що є під рукою
Коли заходить мова про поліпшення почерку, одразу постає питання про практичні приналежності, які мають з цим допомогти. І, на диво, найкращими є саме ті, що вже є у вас у наявності. Звичайно, беручись за таку важливу справу, хочеться одразу піти і накупити усіляких допоміжних матеріалів, проте, по суті, все, що вам потрібне, – це лише записна книжка та ручка. Так, чудові сучасні приналежності можуть надихнути вас практикуватися якомога більше, проте самі по собі ваш почерк вони не змінять. Це зробить лише старанна регулярна практика.
Порада 2: Зменште тиск
Коли пишете ручкою, дуже важливо навчитися не напружувати руку і не тиснути на папір. Не забувайте послаблювати хватку! У протилежному випадку доведеться зіткнутися з побічними ефектами: рука буде швидко втомлюватись від напруги, а написане на папері матиме не той вигляд, який би хотілося. Якщо ви бажаєте виробити плавний, акуратний почерк, ключовим моментом є саме послаблення хватки та тиску.
В Інтернеті можна знайти багато інформації щодо того, як правильно тримати ручку у руці. Але якщо намагатися миттєво перевчитися і одразу виконати безліч порад, можна потерпіти невдачу та розгубитися. Спершу краще просто привчити себе розслабляти руку під час писання. У цьому допоможуть невеликі перерви, під час яких слід струхнути та розім’яти руку.
Порада 3: Маленькі поправки VS кардинальні зміни
Почерк, який ви маєте наразі, виник на основі багатьох факторів вашого життя і є унікальним. Він є частиною вас самих. Тому, мабуть, правильніше буде не намагатися одразу замінити його на суто новий, а розпочати з невеликих виправданих поправок. Почніть з того, що напишіть у блокноті алфавіт своїм звичним почерком, потім пройдіться по ньому та позначте колом кожну з “проблемних” літер – тих, якими ви незадоволені. Далі треба окремо брати кожну таку літеру і працювати з нею так: знайти варіант написання цієї літери, який влаштує вас найкращим чином та практикувати його. Спочатку слід тренуватися писати оновлену літеру окремо, і вже потім можна включити її до свого повсякденного писання. Робити такі невеликі поправки буде значно простіше, ніж намагатися змінити весь почерк одразу. Завдяки такому підходу, ваш почерк залишиться унікальним.
Порада 4: Практикуйтесь у вашому улюбленому стилі
Треба одразу обрати свій улюблений стиль писання – курсив, друковані літери, або поєднання того й іншого, і практикувати саме його, аж поки він не виходитиме ідеально.
Порада 5: Практика, і ще раз практика
Стара приказка говорить: “практика веде до досконалості”. Але не варто зациклюватися на досконалості, адже вона не має меж. Краще перефразувати цю приказку так: “практика веде до прогресу”. Навіть якщо довго і старанно практикуватися у чистописанні, ви будете помічати якісь недоліки та помилки. Особливо на початку. І це буде вас турбувати, навіть може змусити вас здатися. Але якщо не кинути і продовжувати, хай зовсім потроху, повільно, із незначними успіхами, але рухатися далі і практикуватися знову і знову, це у будь-якому разі вестиме вас до прогресу.
До речі, всі ці поради стануть вам у нагоді, якщо ви користуєтеся системою планування bullet journal, адже гарно та стильно власноруч оформлені сторінки вашого записника ще краще працюють на ваш успіх. І ще один секрет: вести щоденник, практикуватися у чистописанні, оформлювати планувальник тим приємніше і легше, чим якісніший папір вашого блокнота, у якому ви все це робите. А найякісніші блокноти живуть ось тут. 😉
Залиште відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.