Зробити все або трекер звичок

5 способів додати турботу про себе до Bullet Journal

16 Липня, 2018 / Категорія: Bullet Journal,Ідеї,Планування,Саморозвиток

Життя просто шалене. Якщо ви читаєте цей блог, то любите планувати та можете виконувати відразу  кілька справ, та часто робите це для інших людей. Це так легко бігти по цій біговій доріжці – поставив «галочку», ура! Поставив наступну «галочку», просто чудово! І так поки не будуть поставлені усі «галочки» до кінця дня! У вирі усіх цих справ, ми можемо виконувати завдання, але досить важко не забувати про відновлення, залишатися повним сил, дотримуватися балансу та почуватися активним.

Є купа статей про те, що потрібно боротися з трудоголізмом, вчитися казати ні, підвищувати рівень самосвідомості і тому подібне. Але як це зробити насправді? Існує 5 способів включити турботу про себе до вашого Bullet Journal.

 1. Запис вдячності

Основою нашого благополуччя є наше мислення та направленість на позитив. Ми не повинні ігнорувати поганих речей – для психологічного здоров’я важливо визнати їх та рухатися далі. Але ми можемо винести з них урок та спробувати знайти те позитивне, що вони нам дають і подивитися на все це з іншої точки зору. Тому важливо записати невеликі, але чудові речі, за які ви вдячні щодня.

Зробити це можна кількома способами. наприклад, створивши загальний список. Мати такий список досить корисно, тому що всі свої подяки ви згруповуєте в одному місці і можете переглянути їх пізніше. Або ж можна додати рядок до свого шаблону щотижневика, щоб виділити якусь певну подяку – це насправді працює! Оскільки цей запис постійно перед очима, ви точно не забудете його зробити. Позитивним є те, що можна повернутися назад і побачити свою подяку в контексті певного дня, що дає більш повну картину.

 1. Відстеження звичок

Якщо Ви використовуєте щоденник, щотижневик або щомісячник, можна записати звички, на яких варто зосередитися. При створенні списку звичок, вирішіть, які звички найбільше спонукають турбуватися про себе.

Наприклад, сон є дуже важливим та позитивним, тому однією зі звичок може бути вкластися спати до півночі. Або звичка випивати певну кількість води щодня. Тут не існує обмежень! Інші звички, які ви могли б включити до списку:

 • Зв’язатися з другом/коханою людиною
 • Низькокалорійна їжа/ Без вуглеводів
 • Проходити 10 тис. кроків
 • Зайнятися улюбленою справою
 • Медитація
 • Активні заняття
 • Написання текстів
 • Зайнятися хобі

Але пам’ятайте, що краще сфокусуватися лише на декількох звичках – у іншому випадку це призведе до зворотного ефекту, замість того, щоб надати вам наснаги, велика кількість звичок може призвести до виснаження та перезавантаження.

 1. Ведення щоденника

Вже давно доведено терапевтичну дію щоденника. Звичка описувати свої переживання знімає напруження, приводить думки в порядок, допомагає розібратися зі своїм внутрішнім станом. Щоденник може стати чудовою пам’яткою для вас і для сім’ї, щоб поринути у спогади. Це так круто побачити, на скільки ви виросли.

 1. Список турботи про себе

Іноді нам просто потрібне нагадування про все, що ми можемо зробити, щоб додати нам енергії та потурбуватися про себе. Незалежно від того, чи це займе 5 хвилин чи 5 годин, ви можете створити свій список, який може бути спочатку лише ідеєю. Потім його пункти можуть бути включені у ваші щоденні плани, або плани вихідного дня.

 1. Запис моментів та завдань

Це моя улюблена річ, яку я почала робити. Однією з пасток постійної потреби в продуктивності є те, що ми вимірюємо наші дні тим, «скільки ми зробили». Це змушує нас розчаруватися, якщо ми не встигли зроби усього з нашого списку на день, або коли ситуація змінюється і відволікає нашу увагу … життя є життя! Щоб боротися з цією пасткою, додайте сердечко до свого ключа Bullet Journal, щоб позначати моменти і речі, які наповнили ваше серце радістю. Це дає сигнал мозку, що ці речі так само важливі, як і інші задачі на день. Це може бути розмова під час прогулянки з колегою, або перерва на йогу на роботі.

X
+
Кошик порожній
0