Що я тільки не використовувала, щоб зібрати докупи свої числені списки, думки, ідеї та і поточні справи, куди ж без них! Це були і топові мобільні застосунки, і нікому не відомі щойно з-під клавіатури розробника програмки, і програми на комп’ютер… Все було не те. Всі ці штуки не могли зібрати в одному місці все, що мені треба.
І тут я дізналася про систему Bullet Journal: це ж прямо те, що треба!
По-перше, можна зібрати докупи всі списки.
По-друге, планувати на різних рівнях (рік, місяць, тиждень, день).
По-третє, є простір для фантазії і творчості. Я, наприклад, сама почала малювати, хоча думала, шо ведмідь мені по руках потоптався.
Ну, і по-четверте, Bullet Journal – рай для канцелярських маніяків. Використати можна взагалі весь арсенал канцелярії: і ручки, і олівці, і лінери, і скотч з наліпками. Я так і роблю.
Цього року завела свій перший BuJo, тож поки що в пошуках ідеального наповнення.
В колекціях у мене список нобелівських лауреатів з літератури, книжки, які отримали Пулітцера і Букера, а ще – книжки, які я обов’язково хочу прочитати. І так, це чотири різні списки. І так, я люблю читати. І у зв’язку з цим намалювала собі ще книжкову полицю з планами на рік і трекер, де рахую, скільки вже прочитала. Це, мабуть, мій улюблений розворот з усього блокнота.
Ще є трекер серіалів і список фільмів. Тобто списки. Один – з Оскаром, другий – з Золотою пальмовою гілкою, ну а третій – з тим, що хочеться подивитися, і новинками. І ще список того, що вже подивилася. І так, я люблю списки 🙂
У розділах про планування у мене немає такого популярного календаря-сітки на місяць. Бо довгострокове планування щось у мене не виходить. Зате на тижневих розворотах – і плани на день, і трекер їжі, і випита вода. І ще я там десь між тижнями конспекти книжок роблю.
Ця система зараз надзвичайно популярна, в соцмережах повно відео та картинок, як оформлювати. Так от, хочу порадити одне: надихайтеся, але не копіюйте. Пробуйте, підлаштовуйте під себе, воно ж для цього, власне, і придумане. Бо скопійоване – не працює. Поки не зрозумієш, як зручно трекати саме тобі, будеш раз за разом ті трекери закидати, і діла не буде.
І ще — не боятися. Не боятися писати у красивому блокноті, розводити грязюку, підкреслювати і викреслювати. З часом стане зрозуміло, як робити акуратно. Або ні, і це теж круто, якщо зручно. Творімо і плануймо без обмежень:)