ОНТО: бренд, що творить історію кулькових ручок

Не плануванням єдиним: цікаві способи використання блокноту

20 Березня, 2018 / Категорія: Ідеї,Саморозвиток,Творчість

Коли Ви берете до рук чистий блокнот, то думаєте: «Як я можу використати його можливості?» Дійсно, їх дуже багато! Ми вибрали 16 найбільш цікавих, які допоможуть Вам зробити життя кращим.

 1. Відстежувати свій час. Блокнот можна використовувати для відстеження того, на що ви витрачаєте свій час. Так Ви дізнаєтеся куди ж він втікає. Спробуйте відстежувати:

Скільки часу витрачається на зволікання?

Як часто Ви робите перерви?

Ви працюєте над одним завданням, чи над кількома?

Скільки часу Ви витрачаєте на досягнення важливих життєвих цілей?

Скільки часу Ви витрачаєте на «непотрібні справи» або неважливі речі?

 2. Відстежувати витрати. Новий блокнот – це можливість почати відстежувати те, на що витрачаються Ваші гроші. Корисним буде відстежувати:

Чи Ви витрачаєте гроші на непотрібні речі?

Чи існують витрати, які потрібно скоротити?

Чи Ви інвестуєте гроші у навчання, прибуткові активи та пам’ятні моменти на все життя, чи витрачаєте їх даремно?

 3. Вести журнал одного речення. Якщо Ви обмежені у часі, або не любите писати, спробуйте вести «Журнал одного речення» про день, який Ви прожили. Це може бути щось на кшталт:

 • Це був чудовий день!
 • Якийсь водій, розмовляючи по телефону, трохи не наїхав на мене. Все життя промайнуло у мене перед очима.
 • Нарешті сьогодні я закінчив проект на роботі!

Якщо робити це щодня протягом п’яти років, то Ви матимете короткий зріз Вашого життя.

 4. Вести журнал подяки. Ви вже чули це багато разів: щоб почуватися щасливим, потрібно зосередитися на позитивних моментах у житті. Щоб бути впевненими, що Ви це робите, пропонуємо вести журнал подяки.

Дослідження психологів підтверджують, що практика записування того, за що Ви вдячні життю, є дуже корисною. Просто щовечора виділяйте кілька хвилин, щоб записати п’ять речей, за які Ви вдячні життю.

 5. Писати «ранкові сторінки». Ранкові сторінки – це свого роду пошук себе. Метод став відомим завдяки книзі Джулії Камерон «Шлях митця». Ідея полягає у тому, щоб щоранку робити записи на три сторінки усього, що спаде Вам на думку.

Використовуйте ранкові сторінки, щоб записати те, що Вас турбує, спланувати день або дослухатися до своїх справжніх бажань (до того, чого Ви насправді хочете, а не до того, що нав’язане Вам суспільством).

 6. Записувати історію свого життя. Створіть список життєвих підказок, що надихнуть Вас на записування спогадів. Чистий блокнот – це чудова нагода написати історію свого життя.

Підказки можуть бути різними, у тому числі: Що означає Ваше прізвище? Які історії розповідав Вам дідусь, коли Ви були маленькими? Які Ваші найяскравіші літні спогади?

 7. Провести переосмислення свого життя. Корисним буде провести переосмислення усіх сфер свого життя з метою їх вдосконалення та щоб рухатися уперед. Записуйте свої відчуття у блокноті.

Наприклад, щоб відстежувати коливання Вашої активності, спробуйте записувати, ваш рівень енергії протягом дня. Чи Ви відчуваєте себе спустошено після розмови з певними людьми? Чи Ви відчуваєте прилив сил після того, як з’їли яблуко протягом дня? Як Ви почуваєтеся після короткого сну?

 8. Візьміть на озброєння звичку Леонардо да Вінчі. Леонардо да Вінчі мав звичку завжди брати блокнот з собою, куди б він не йшов. У блокноті він робив замальовки людей, птахів та інших речей, які він спостерігав на прогулянці, або просто записував свої ідеї та думки. Завдяки цьому Леонардо да Вінчі мав можливість краще їх обміркувати та вдосконалити.

Ви можете записувати у блокноті можливі імена героїв вашого роману, назву нового кольору, про який Ви тільки що дізналися, цікаві розмови, що Ви почули, ідеї для блогу, вірші, які ви написали, рецепти, які хочете спробувати або інші думки та ідеї.

 9. Записувати висловлювання, які Вам подобаються. Чудово перечитувати висловлювання та заглиблюватися у їх мудрість. Збирайте цитати, які прийдуться Вам до душі і з часом Ви матимете ціле зібрання цитат, що надихатимуть Вас до звершень.

 10. Вести щоденник. У щоденнику описується весь Ваш день. У ньому також можна записувати свої почуття та розмірковування про те, що трапилося з вами протягом дня. Багато хто використовує шаблони ведення щоденника, які допомагають швидко занотувати потрібні речі. Можливі варіанти шаблонів:

 • Це змусило мене посміхнутися.
 • Це наштовхнуло мене на роздуми.
 • Це потрібно було зробити по-іншому.
 • Це те, про що я дізнався сьогодні.
 • Це одна з гарних речей, що я зробив сьогодні.

 11. Вести арт-журнал. Такий журнал схожий на журнал, описаний у попередньому пункті. До нього можна включити малюнки, креслення та елементи декорування. Крім того, Ви можете вирізати картинки з журналів та вклеювати їх до Вашого арт-журналу, так само, як фото та інші візуальні елементи.

 12. Записувати ідеї з прочитаних книг. Коли Ви читаєте книгу, для отримання нових знань, запишіть цікаві ідеї, про які Ви дізналися з книги. Такі записи можна вести у формі нотаток, або ж створити графічну схему або асоціативну карту. Таким чином Ваш блокнот перетворися у книгу знань.

 13. Вести журнал цілей. Журнал цілей – це чудовий інструмент, що сприятиме досягненню поставленої мети. Перевагами ведення такого журналу є те, що:

 • Це змушує Вас записувати цілі, а перенесення цілей на папір – вже перший крок до їх реалізації.
 • Записуючи цілі Ви можете скласти план їх досягнення. Крім того, це дозволить Вам чітко визначити перешкоди, що стоять на шляху до досягнення мети.
 • Завдяки журналу цілей Ви зможете відстежувати свій прогрес.
 • Журнал цілей сприятиме Вашому відповідальному ставленню.

  14. Створити список бажань. Запишіть у блокнот те, щоб Ви хотіли зробити, чим займатися або що мати. Іншими словами, складіть свій список бажань:

 • Відвідати Париж;
 • Поїхати в гори;
 • Поїхати на Фінал Ліги Чемпіонів;
 • Відвезти сім’ю у парк розваг;
 • Написати книгу.

 15. Вести мовний журнал. Коли Ви вивчаєте нову мову, дуже важливо занотовувати все, що Ви вивчили. Для цього можна створити спеціальний журнал. В нього можна записувати:

 • Нові слова.
 • Правила граматики.
 • Найбільш ефективні методики навчання.
 • Помилки, які Ви постійно робите, щоб краще їх опрацювати.

 16. Вести журнал секретів щастя. Позитивне налаштування найкращим чином впливає на людину. Для того, щоб не забувати дотримуватися принципів щасливого життя, спробуйте вести журнал щастя, в якому Ви зможете записувати принципи щастя, які Вам вдалося застосувати у своєму житті.

 

Ілюстрації @plantodo.bujo 

Коментарі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
+
Кошик порожній
0