«Якби сьогодні був останній день мого життя, чи бажав би я робити те, що заплановано на сьогодні? І коли протягом декількох днів я відповідаю собі «ні», знаю, що маю змінити дещо ще».
Ця цитати Стіва Джобса запрошує замислитися. І задати собі запитання: «Чи відповідають мої справи сьогодні важливому для мене та тому, де я хочу опинитися завтра?»
Але ж, щоб відповісти на це запитання, варто знати цю «точку Б», розуміння, яким я хочу бачити це «завтра», знати «куди я рухаюсь», чого я хочу, яким я бачу своє життя через пів року, рік, п’ять, десять.
Хтось скаже, що в нашому турбулентному світі немає сенсу загадувати так далеко наперед, світ занадто непередбачуваний, щоб будувати довготривалі плани. Є тут і правда, і помилковість судження.
Плани – це кроки, тактика, які, дійсно, потребують гнучкості, врахування багатьох умов. Але, будь-яка тактика потребує також стратегії, більш глобального бачення та цілей, що створюють орієнтир, дають розуміння «куди», «навіщо», «з якою метою».
І якщо страшно замахнутися на глобальну стратегію з п’ятирічним чи десятирічним терміном, можна спробувати взяти рубіж у 100 днів та поміркувати, де, з чим, яким ти хочеш бути через сто днів свого життя.
Щоб ґрунтовніше підійти до питання, буде корисною техніка «100 днів», яку користувачі називають чарівною. Проте, там немає ніякої магії, є лише сила нашого наміру, чітко прописане бажання та щоденні дії на шляху до цього.
Отже, що це за техніка «100 днів» та що для неї потрібно?
Потрібно трохи часу, блокнот, у якому мінімум сто сторінок, ручка та твоя налаштованість на захопливий процес і чудовий результат.
Як виконувати техніку?
- Відрахуй у блокноті 100 сторінок або, якщо їх всього сто, відкрий останню сторінку.
- На останній або сотій сторінці напиши свої бажання, мрії, наміри, все, чого хочеш наразі. Важливо писати все те, що реально досягнути в цей термін. Але, водночас, не обмежуй себе. Пиши навіть те, що на перший погляд здається складним для досягнення, бо зараз ти, наприклад, чогось не маєш для цього. Або не знаєш, як цього досягти. Ми не знаємо усіх можливостей, які можуть у нас з’явитися. Але, це не означає, що їх немає.
Спробуй написати все це у теперішньому часі. Так, ніби це реалізовується “тут і тепер”. Опиши свої почуття, спостереження, стани так, ніби це відбувається з тобою зараз. Спробуй відчути та прожити у власній уяві все те, що описуєш. - Пронумеруй сторінки від 1 до 100, або візьми блокнот Leuchtturm1917, в якому всі сторінки пронумеровані. І щоденно на кожній сторінці записуй те, що ти зробив/ла у напрямку свого бажання, своїх мрій та цілей. Це може бути навіть щось дуже маленьке, наприклад, ти можеш просто думати про свої наміри, добирати якісь кроки чи способи їх досягнення. Фіксуй все це у блокноті.
- Дій, фіксуй, рефлексуй про те, що вдалося, відмічай свій прогрес. Не обов’язково перечитувати те, що записано на останній сторінці. Зайва фіксація не додасть результативності. Але, будь певним, записані бажання та цілі скеровують активність та мобілізують енергію у потрібному напрямку. Це пояснюється тим, що коли ми пишемо, ми вже діємо, а для нашої психіки – це вже активність у заданому векторі. Головне – її підтримувати надалі.
Яких результатів очікувати?
Перш за все пам’ятайте, що наше життя – не лінійне та статичне, а динамічне. Тому, ті, хто спробував цю техніку в дії, зазначали, що реалізація задуманого здійснювалася і в коротші терміни, і в трохи довші. Але, неодмінно все вдавалося!
Особисто я мала цікавий досвід пов’язаний із цієї технікою. На початку цього року я вирішила, що в цьому році неодмінно маю переїхати у нову затишну квартиру. Це було мрією останніх декількох років, але весь час щось заважало її реалізувати.
Я завела блокнот для цієї мрії, детально прописала свій стан, почуття, коли заходжу у нову квартиру, що я там бачу, роблю. Орієнтовною датою мала бути середина квітня.
Наразі середина березня, і я пишу цю статтю із нової затишної квартири, де я відчуваю себе саме так, як я описала на сотій сторінці свого блокноту.
Цікаво, що коли я прописувала, я не уявляла, як це можна реалізувати, бо здавалося, що я не маю достатньо всього, щоб реалізувати це: ні матеріальних, ні часових ресурсів, ні сміливості переконати чоловіка, що ми можемо дозволити собі цей крок.
Але сила наміру, щоденній дії в цьому напрямку та робота зі страхами, дозволили отримати бажане.
Запрошую тебе також спробувати. Можна почати з якихось менш глобальних та масштабних змін. Головне, відчути це в дії. І тоді зупинитися буде вже неможливо.
Отже, ще раз коротко підсумуємо. Техніка «100 днів» – це інструмент, який допоможе тобі в стоденний термін прийти до цілі, реалізувати задумане та отримане бажане. Для цього тобі знадобиться блокнот, ручка, час, налаштованість та щоденні дії в заданому напрямку. Успіху та віри у себе!