Зробити все або трекер звичок

Від руки або 5 переваг аналогу

15 Червня, 2018 / Категорія: Ідеї,Планування,Саморозвиток

Сьогодні більшість людей можна умовно поділити на тих, хто надає перевагу інформаційним технологіям для письма, планування та навіть малювання, і на тих, хто й далі впевнено крокує з блокнотом та ручкою. Про функціональність електронних носіїв нам щодня нагадує нав’язлива реклама нових гаджетів та додатків до них, а от про переваги письма та малювання від руки багато хто забуває. Здебільшого вони стосуються роботи мозку та нашого психологічного стану. Тож в чому вони полягають?

1. “Очистка” мозку та усунення стресу

Всі ми іноді відчували потребу щось висловити для того, щоб розібратися в цьому. Або не могли заснути від активного обдумування справ, що необхідно зробити завтра. Провідні психологи рекомендують записати усе на папері для звільнення свідомості від нав’язливих думок чи переживань. Навіть якщо ви не знаєте, що саме писати, в кінці картинка складається, як пазл, і ви можете глянути на все під іншим кутом та отримати рішення. Для боротьби зі стресом та спалахами гніву рекомендують малювати свої переживання, навіть якщо, на вашу думку, ви не вмієте малювати. Окрім того, задіюється мілка моторика рук, що є давно відомим заспокійливим засобом. Це дозволяє відволіктися та заспокоїтися.

Спробуйте записати чи замалювати всі ваші думки, скарги, сумніви та навіть фантазії. Просто зробіть це не замислюючись, може навіть здатись, що кінцевий результат є чимось не впорядкованим та нелогічним, але це все не важливо. Головна мета очистити розум від думок, що заважають вирішувати нагальні задачі, працювати та просто жити.

2. Покращення пам’яті та відновлення спогадів

Під час письма задіюється спеціальна зона мозку, яка виконує роль фільтру, тобто блокує обробку сторонньої інформації. Таким чином, те, що записано, набагато краще запам’ятовується, ніж те, що просто прочитано чи почуто. Ось чому студентам рекомендують писати конспекти лекцій та підручників саме від руки. Мабуть, ви і зараз пам’ятаєте багато “непотрібної” інформації записаної у студентські роки, а як щодо важливої та не записаної ідеї, яка з’явилася в вас минулого тижня?

До того ж, письмо від руки активізує асоціативне мислення, що є основою людської пам’яті. Якщо ви не можете пригадати щось важливе, просто почніть писати і певне слово чи фраза викличуть потік спогадів.

Існує ще одна цікава техніка, що допомагає запам’ятовуванню: спробуйте записати інформацію, що складається з 50-100 слів, скажімо п’ятьма словами. Це викликає додаткове навантаження на мозок у вигляді формування власної думки з приводу цієї інформації, а свої думки запам’ятовуються набагато краще.

3. Покращення усних та письмових навичок

Коли ми щось пишемо, то стаємо більш обачними у добиранні слів. Це означає, що наш твір стає більш красномовним, лаконічним та елегантним, ніж реальна мова. Чим більше ми пишемо, тим ліпше стає наш стиль письма, який, в свою чергу, переходить до усної мови. До того ж у блокноті немає автоматичної перевірки помилок, що змушує нас замислитися над правильністю написання слів та покращує грамотність в цілому.

4. Ліпша концентрація та накопичення ідеї

Повідомлення та нагадування у гаджетах постійно відволікають увагу, чи не так? Доступ до інформації в один клік зменшує здатність до творчості та концентрації. А от коли перед очима лише аркуш чистого паперу, мозок зосереджує весь свій ресурс для виконання конкретної задачі. Під час брейн-штурму на нарадах навіть у комп’ютерних компаніях використовують білу дошку та маркер.

5. Розвиток творчого та критичного мислення

Все, що з нами відбувається, ми оповідаємо рідним та друзям у вигляді історій, що насправді є нашою власною проекцію подій, що відбулися. Ми самі обираємо, в які кольори забарвлювати ці події та які слова використовувати, розвиваючи свої творчі навички. При цьому написання чи малювання цих історій, всупереч усталеній думці, задіює обидві півкулі мозку та тренує як творчі, так і аналітичні здібності.

Малювання також позитивно впливає на розвиток критичного та творчого мислення. Недарма і психологи, і батьки залучають дітей до цього цікавого заняття з наймолодшого віку.

Переваги письма та малювання від руки безспірні, а способи, за допомогою яких ви можете отримати від них користь, не обмежуються переліченими. Оберіть ті, які відповідають вашим поточним бажанням та ставайте більш досконалими, красномовними, творчими та просто задоволеними і щасливи людьми щодня. Дайте волю собі та своїм емоціям і спостерігайте, до яких нових відкриттів це вас приведе.

До речі, ця стаття написана на аркуші звичайного паперу ручкою OHTO Horizon. А в самого автора для конкретних задач в роботі цілих три блокноти в різних форматах: Leuchtturm1917 кишеньковий для відстеження циклічних подій та коротких важливих нагадувань, STORAGE.it Denim – для повсякденних задач, планування та швидких ескізів і Leuchtturm1917 WHITELINES A4 для більш ретельной роботи з ескізами.

X
+
Кошик порожній
0