Як І. Павлов допоможе вам досягти цілей

Як І. Павлов допоможе вам досягти цілей

19 Жовтня, 2020 / Категорія: Ідеї,Планування,Саморозвиток

Всі ми час від часу піддаємось прокрастинації. Але буває й так, коли ми день за днем відкладаємо на потім дійсно важливі для нас плани чи задачі. Частіше за все нас лякає масштабність таких проектів або цілей. А велика кількість менш глобальних задач заповнює весь робочий час. І в кінці дня нам залишається лиш одне – увімкнути новий серіал від Netflix і відкласти початок нового проекту на більш вдалий день.

Та іноді навіть не важливо чи ви зайняті весь день чи ні. Прокрастинація нападає на вас одразу, коли ви розумієте – роботи так багато, що ви ніколи не встигнете все закінчити. І причина не у вашій ліні чи відсутності волі, причина в тому, що довгострокові цілі дуже складно поставити в пріоритет просто сьогодні. Адже скільки нагальних справ виникає кожну хвилину в нашому житті і їх, як нам здається, ми повинні виконати обов’язково і просто зараз. В результаті наш обмежений час та сили ми витрачаємо на речі, які не відповідають нашим цілям та пріоритетам.

Як все змінити?

У книзі Чарльза Дахігга «Сила звички» автор представив психологію формування звичок, на основі всім нам відомих медичних досліджень Павлова про умовні рефлекси. Це може здатися дивним, але саме ця система вироблення звичок може допомогти нам покроково досягати своїх довгострокових цілей не зволікаючи.

Як І. Павлов допоможе вам досягти цілей

Схема надзвичайно проста – стимул викликає реакцію, яка підкріплюється винагородою.

На основі цього практичного підходу ми можемо створити міні-систему планування.
Навіть при напруженому графіку ви зможете знайти час та використати цю техніку, щоб змінити пріоритети та перестати відкладати на потім.

Стимул-Дія-Винагорода на практиці

Як І. Павлов допоможе вам досягти цілей

Стимул
Створіть візуальний (або будь-який інший) стимул, який неможливо не помітити чи ігнорувати. Головне, щоб він був безпосередньо пов’язаний з діяльністю, яку вам потрібно виконати. Це буде нагадувати вам про дії, які ви хочете зробити. Наприклад, якщо ви працюєте над власним науковим проектом, роздрукуйте дослідження, ілюстрації, схеми, свої нотатки та прикріпіть їх стіну, де ви будете їх бачити кожного дня (або й кілька разів на день). Бажано, щоб ці матеріали виглядали яскраво та привертали вашу увагу. Беріть приклад з дизайнерів одягу – в них завжди головний об’єкт роботи розміщений в найсвітлішому та найзручнішому місці в приміщенні. Таким чином митець постійно бачить свій майбутній виріб, знаходить свіжі ідеї та утримує свою увагу на головному.
Якщо ваша ціль – покращити свою фізичну форму, то спробуйте поставити велосипед не в комору, а прямо біля виходу з дому чи покладіть коврик для йоги та спортивний інвентар прямо посеред кімнати, а не зберігайте його в шафі.

Стікери на кільці Kagami, Веселка

Ви також можете використати наші картки на кільці для запису своїх нотаток чи ідей. Якщо тримати їх завжди під рукою, то вони будуть чудовим нагадуванням про вашу ціль чи проект. Також ви можете записувати на них наступні кроки, та знімати картку з кільця після виконання.

Дія
Але дивитися звичайно недостатньо. Вживайте заходів у відповідь на свій візуальний сигнал. Зробіть свою ціль горизонтальною, та виконуйте невеличкі кроки, коли ви бачите стимул. Навіть записана нова ідея, примітка, коментар – це вже дія. Можливо, ви не зможете кожного разу виконувати дію, коли побачите свою підказку, але чим більше разів ви її будете бачити, тим більше ідей та рішень у вас буде виникати протягом дня. Кожного разу, коли ви робите нові кроки, ви інвестуєте у речі, які для вас важливі.

Винагорода
І найголовніший компонент у всій системі – винагорода. Якщо ви знаєте, що після кожного кроку на вас чекає приємність, у вас буде мотивація діяти кожного дня. У мозку формується позитивне підкріплення, що саме ці дії допомогли задовольнити бажання чи потребу. Це має бути те найпростіше, що ви можете отримати одразу. Попросіть свою кохану людину обіймати вас кожного разу, коли ви виконаєте дію. Або виділіть собі декілька хвилин, щоб погратися з вашою собакою чи погладити котика. Все, що приносить задоволення і спрацює саме для вас. Звичайно можна робити і солодке підкріплення, але якщо ви впевнені, що закінчите свій проект до того як наберете зайві кілограми 🙂

Сподіваюсь, такий підхід може допомогти вам не відкладати важливі речі у своєму житті на потім, та досягти своїх цілей із задоволенням.

X
+
Кошик порожній
0