Часто в житті бувають випадки, коли Ви забагато “кладете на свою тарілку”. Бувають і випадки, коли Ви відчуваєте себе перевантаженими і пригніченими, але при цьому розумієте, що досягнення незначні. Саме тому нам і потрібно іноді проводити аудит життя. Ви також зможете це зробити! Ми розповімо, як саме і чому це корисно.
У всіх нас звичайно є дні, коли ми занадто багато працюємо над якимись невірними, неправильно поставленими задачами. І головне – це переконатися, що ці дні не перетікають в тижні, місяці, або тим більше – роки! Аудит життя дозволить привнести ясність та нарешті визначити пріоритети.
Тож, як провести аудит життя?
Перш за все, необхідно визначити свою місію.
Навіть найкраща консультація не зможе Вам допомогти, якщо немає особистої місії. Для чого Ви все це робите? Яким Ви хочете бачити своє життя? Якщо Ви не можете зрозуміти свою особисту місію, Вам буде складно провести аудит життя. Визначте її і запишіть відповідні їй цілі на папері.
Задекларована особиста місія зможе допомогти Вам сформулювати Ваші цінності і переконання, вивести своє особисте визначення успіху, а також поділитися талантом з усім світом.
Далі Вам потрібно дати відповідь на запитання: а що ж зараз знаходиться у мене “на тарілці”? Зробить список всіх справ у Вашому житті, на які Ви витрачаєте більшу частину часу. Розгляньте свою роботу, підробіток, особисті стосунки, участь у суспільному житті, соціальні мережі і все інше, на що Ви витрачаєте свій час.
Після того, як це завдання буде виконано, порівняйте список з Вашою місією і визначте точки перетину між ними. Проаналізуйте всі виявленні невідповідності, адже Ви можете не гаяти час на ці пункти.
Запитайте себе:
– Як це допомагає мені втілювати мою місію в життя?
– Чи подобається мені це?
– Що я отримую, маючи це у себе “на тарілці”? Чи можу я досягти тих же переваг іншим способом?
– Що б я втратив, прибравши це з моєї “тарілки”? Чи грають ці речі велику роль в досягненні моєї місії?
– Чи є це використанням інших ресурсів, які можуть бути корисні для вирішення моїх проблем? (часу, грошей, сил)
– Якби я не був пов’язаний з цим, чи робив би я це? (Якщо відповідь негативна, то можна легко викреслити це зі свого списку.)
– Чи допомагає це мені задовольнити основні потреби життя? (Наприклад, мої тренування досить дорогі, але моє здоров’я має вирішальне значення. Я можу шукати дешевші варіанти, але я не повинен повністю відмовлятися від занять спортом).
Відповідаючи на всі ці питання, завжди пам’ятайте про свою місію!
Використовуйте метод стоп-сигналу, якщо Вам бракує рішучості:
ЧЕРВОНИЙ: означає СТОП! Є речі, яким Ви зараз повинні сказати «ні».
ЖОВТИЙ: ПРИГАЛЬМУЙТЕ! Ви все ще можете бути захоплені, але може варто трохи притримати свій запал. Це одне з тих зобов’язань, яке Ви можете переглянути.
ЗЕЛЕНИЙ: ВПЕРЕД! Це буде гармонійно поєднуватися з Вашою місією і буде саме тим, що Вам потрібно.
І наостанок погляньте на те, що у Вас залишилося. Якщо Ваш новий список виглядає більш керованим і всі поставлені цілі можуть привести до Вашої мети, то Ви провели успішний аудит життя. Якщо ж ні, то пробуйте знову! Під час проведення аудиту життя Ви можете виявити деякі прогалини, завдяки яким Ви знайдете нові ресурси, що будуть допомагати Вам досягти своїх цілей. Ваша особиста місія дозволяє Вам зосередитися. Коли з’являться нові можливості, Ви можете пропустити їх через свій «фільтр» місії.
Обов’язково заплануйте час для себе, щоб провести аудит життя. Визначте свою місію, складіть своє власне поняття успіху та, врешті-решт, досягніть його!
Залиште відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.