Армен Петросян – видавець журналу «Жить интересно!», автор книги «Что можно успеть за сто дней», автор і ведучий курсу «Стодневка — экспедиция к новому Я». На сторінках свого блогу він поділився способом ведення записів та роздумами на цю тему, які точно варто прочитати.
Багато років я щоденно роблю записи в багаточисленних блокнотах і зошитах. Дійшов до цієї звички несвідомо. Основним завданням записів довгий час для мене було тренування пам’яті. Я записую ідеї, питання і задачі, які виникають у мене в процесі роботи, спілкування, під час перегляду фільму або читання. У мене завжди під рукою є паперовий носій.
Записувати і нічого не робити потім з зафіксованим безглуздо. Я регулярно обробляю свої записи. Обробка полягає в перетворенні ідей і питань в задачі. Записаним задачам призначаються сроки виконання. В ході роботи над записами зрозумів, що записані думки доповнюють одне одного. З часом вчишся несвідомо проводити зв’язки, комбінувати різні напрямки. В процесі обробки кількість записів в моїх блокнотах не зменшується. Я викреслюю одні ідеї, що перетворилися на задачі, і зразу записую нові.
Це особливий азарт знаходити ефективні комбінації ідей, задач, контактів, які концентруються в одній дії і розпадаються в результаті наших обдуманих зусиль на цілий спектр нових можливостей, у вигляді вже нових задач, ідей, контактів.
Робочий блокнот став для мене, як зошит для першокласника, інструментом тренування сприймання і обробки інформації. Це інкубатор, в якому проходить дозрівання. Складно тренувати те, що ти не можеш відділити від себе. Танцюрист відпрацьовує свої рухи, дивлячись на себе у дзеркало. Я ж треную своє мислення, спостерігаючи процес написання тексту.
Я постійно вчуся і фіксую нові висновки про те, як мені вести свої робочі паперові інструменти ефективніше.
- Ніколи не скаржився на неохайність почерку. Тим не менше став вести записи ще охайніше. Стараюся писати так, щоб самому подобалося. На мене гарний почерк діє навіть незалежно від того, що ним написано.Акуратно оформлені записи дисциплінують. Якщо мова є відображенням того, як людина мислить, то і його записи можуть багато про нього розповісти. Я відчуваю на собі цей зворотній зв’язок. Мені дійсно стало приємно повертатися до написаного.
- Як наслідок описаного вище, я почав чіткіше позначати кожен запис. Класифікую ідеї, питання, задачі, контакти.
- Записи кожного дня пишу ручкою іншого кольору. Упаковка контенту допомагає його обробці. Якщо є задача в кінці дня обробити записане зранку, то чим очевиднішим буде його об’єм, тим простіше це зробити.
- Раджу вам записувати все, що гідне вашої уваги. Але не витрачайте на це багато часу. Обмеження в одне речення дисциплінує мислення.
Отже, робота з паперовими носіями допомагає мені бути у комфортному стані. Я відчуваю себе ефективним. Я не гублю і максимально використовую те, що записав. Я постійно розширюю свої можливості і реалізую їх.
Залиште відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.