Bullet journal – це система ведення вашого списку справ, але не лише це. Це свого роду планер «зроби сам», який допоможе вам зібрати усі ідеї разом. Якщо говорити простіше, він допомагає краще організуватися.
Кожен з нас бачив типовий річний планер. Отже bullet journal є більш просунутим його видом, але набагато простішим та цікавішим, ніж звичайні планери. Це ніби звичайний планер, який ви можете налаштувати самостійно у відповідності до своїх потреб. У цьому полягає зручність bullet journal.
Що потрібно для того, щоб розпочати bullet journal
Можливо ви не повірите, але усе що вам потрібно – це чистий блокнот та ручка. Але ж в Інтернеті ви, напевно, бачили так гарно оздоблені bullet journal, які чітко вказують на цілі та завдання. Незалежно від того, чи ви відчуваєте себе достатньо креативними для створення подібного bullet journal, чи ви маєте намір просто користуватися bullet journal для кращої організації, ви все одно можете використовувати цю систему. Будь-які додаткові елементи та оздоблення bullet journal відповідають особистим потребам людини, яка веде і створює його унікальним.
То як саме почати bullet journal?
Тепер, коли ви озброїлися блокнотом та ручкою, час приступати до його заповнення і почати свій bullet journal. Спочатку вам можливо потрібно буде трохи більше часу, ніж у випадку зі звичайним планером, оскільки він вже має попередньо оформлений шаблон, який ви можете заповнювати. Але чи це весело? Незабаром стане зрозуміло, що шаблон не відповідає саме вашим потребам. Також, ймовірно, що, в результаті, ви не використовуєте більшість його функцій.
Ось у чому виграє bullet journal. Щоб мати планер, який налаштований відповідно до ваших потреб, очевидно, що ви маєте налаштувати його самостійно. Але знову ж таки, не хвилюйтеся, це не так складно, насправді досить просто. Давайте приступати до цього. Нижче наведено список основних записів, які вам потрібно буде зробити для налаштування вашого першого bullet journal. Ви можете самі вирішити, чи включати їх усі або якісь пропустити й додавати власні. Знову ж таки, перевага bullet journal полягає в тому, що його можливості безмежні.
- Зміст
Він використовується у якості змісту вашого bullet journal. Тут ви вказуєте номер сторінки і заголовок сторінки. Це допоможе відстежувати нотатки, коли bullet journal наповниться записами. Зазвичай він розташовується на першій сторінці bullet journal. Але якщо в ньому багато сторінок радимо залишити кілька перших аркушів записника.
Для створення змісту, пронумеруйте аркуші записника. Не обов’язково нумерувати відразу усі сторінки, ви можете робити це поступово. Наприклад, перед тим як робити запис, ви нумеруєте сторінку і робите запис на сторінці змісту.
- Ключ
Сторінка з ключовими позначками є основою bullet journal, оскільки вона містить булети, по-іншому кажучи, маркери списку. Булети допомагають розбити записи на категорії. Є загальноприйняті позначення для них. Але ви можете додати свої персоналізовані булети, що допоможуть вам краще організувати списки завдань, примітки тощо. Для різних потреб ви можете використовувати різні кольори або форми. Ось тут є місце для творчості. Але для початку, пропонуємо вам використовувати основні з них, щоб не перевантажуватись.
- Списки на місяць та на майбутнє
Список на майбутнє – це список всіх завдань або подій, які відбудуться наступного місяця протягом року. Він стане в нагоді, якщо вам потрібно багато чого зробити у майбутньому. Тому, починаючи нову сторінку планування місяця, ви можете передивитися свій список майбутніх справ, щоб визначити, що важливо зробити вже в цьому місяці.
Так як список на місяць потрібно відстежувати протягом одного місяця, він зазвичай включає календар та список завдань. Але, у разі потреби, ви можете додати до нього цілі або щомісячний трекер. На сторінці календаря ви можете перелічити завдання або події, які потрібно виконати до певної дати. Таким чином, ви матимете більш широке уявлення про те, що потрібно зробити протягом місяця.
- Списки на день
Тут ви записуєте повсякденні завдання, події та/або зустрічі. Цей розділ є звичайним щоденником, як у будь-якому планері. Незважаючи на те, що багато хто робить це заради естетики, можна не робити записи у щоденнику на тиждень уперед. Але це залежить від вас. Якщо ви відчуваєте, що вам краще створити свій макет, ви можете це робити. Недоліком записів наперед є те, що вам потрібно мати достатньо місця для завдань на день, які плануєте виконати. Оскільки іноді вони можуть займати менше половини сторінки, а іноді більше, потрібно враховувати цей момент.
- Колекція
Простіше кажучи, колекція – це список різних речей. Це може бути будь-що. Буквально все. Від книг для читання, фільму для перегляду, ідеї створення блогу, списку улюблених веб-сайтів чи десертів. Це найцікавіший розділ на думку багатьох, тому що люди люблять складати різні списки.
Тепер вам відомо все, що потрібно знати, щоб розпочати свій bullet journal.
Бажаємо чудового старту!