ОНТО: бренд, що творить історію кулькових ручок

Як спланувати відпустку?

17 Травня, 2017 / Категорія: Ідеї,Планування

Чим ближче літо, тим більш актуальною стає тема відпустки. І найголовніше питання тут, що ж зробити для того, щоб відпочинок вдався на всі сто? Все просто – треба його заздалегідь добре спланувати, і ми вам в цьому допоможемо!

Умовно планування відпустки можна розділити на три блоки:

 1. Вибір напрямку відпустки.
 2. Складання бюджету.
 3. Пакування валіз.

ОНТО: бренд, що творить історію кулькових ручок

Вибір напрямку відпустки.

Перш за все необхідно визначити ціль вашої відпустки. Ви бажаєте «відлежатися», чи оглянути якомога більше визначних місць? А, можливо, вам хочеться опанувати новий вид спорту і, таким чином, трохи перезавантажитися? Дайте собі чітку та чесну відповідь, інакше усі подальші зусилля будуть марними. Якщо ви їдете не самі, то мають бути враховані побажання всіх учасників мандрівки, а також потреби дітей, якщо берете їх з собою. Можливо вам доведеться трохи посперечатися, аби дійти компромісу, але це обов’язковий етап.

У світі налічується більш ніж 200 країн, а в них, в свою чергу, є тисячі місць, які варто відвідати. Продивіться тематичні сайти або спільноти у соцмережах, почитайте відгуки туристів, ознайомтеся з рекомендаціями професійних мандрівників. Пам’ятайте про ціль, яку ви визначили, та підберіть для себе ідеальне місце. Важливо також враховувати погоду, сезонні особливості вибраної вами місцевості. Тропічна злива або ж шквальні вітри, звичайно, додадуть нових вражень, але навряд чи вони будуть позитивними.

Коли бажане місце відпочинку визначене, сядьте і складіть детальний список того, що би ви хотіли зробити у відпустці: які історичні пам’ятки бажаєте побачити, які страви місцевої кухні скуштувати, які розваги спробувати, які книжки прочитати тощо. Але пам’ятайте, що ви на відпочинку, і не варто себе перевантажувати. Чим точніший буде ваш список, тим більше шансів, що ви проведете відпустку саме так, як вам хочеться.

Наступний етап – це складання приблизного плану поїздки, куди ви включите всі пункти складеного списку. Виходьте  з того, скільки у вас є днів та якого режиму ви збираєтеся дотримуватися. Головне, щоб цей план був досить гнучким, адже є багато нестабільних факторів, що можуть на нього вплинути.

Після того, як ви все сплануєте, подивіться, чи немає вже готових пропозицій від туристичних агентств, що вам підходять? Вони допоможуть вам зекономити багато часу та сил, хоча і усунуть спонтанність та ту ж саму гнучкість. В будь-якому разі, це саме той момент, коли необхідно вирішити, ви будете подорожувати самостійно чи придбаєте тур.

ОНТО: бренд, що творить історію кулькових ручок

Складання бюджету.

Витрати на відпустку включають:

 1. Вартість оформлення візи або інших необхідних документів.
 2. Вартість трансферу (всі етапи від місця вашого місця проживання до місця відпочинку).
 3. Вартість проживання.
 4. Вартість харчування.
 5. Вартість відвідування визначних місць, або екскурсій.
 6. Вартість відвідування розважальних закладів.
 7. Подарунки та сувеніри.
 8. Місцеві податки та збори, при наявності таких.
 9. Вартість покупок, що необхідно зробити до відпустки (наприклад, одягу, медикаментів, продуктів в дорогу тощо).
 10. Якщо на вашому місці роботи відпустка оплачується неповністю, цю різницю також потрібно включити до витрат.
 11. Непередбачувані витрати.

На цьому етапі необхідно визначити грошовий еквівалент кожного пункту вашого плану відпустки, та скорегувати його виходячи із суми, що ви плануєте витратити, якщо така потреба виникне.

Також слід вивчити питання місцевої валюти, її курсу та доступності місць обміну. Можливо є сенс здійснити частковий або повний обмін ще до поїздки.

ОНТО: бренд, що творить історію кулькових ручок

Пакування валіз..

Хоча при думці про збирання речей у відпустку зразу спадає на думку гарне вечірнє вбрання, починати треба не з нього. Перш за все потрібно зібрати всі необхідні документи, зробити їх ксерокопії, відсканувати та завантажити на хмарний ресурс. Зазвичай це закордонний паспорт, страхові поліси, підтвердження бронювання готелю, квитки або ж водійські права та документи на машину. Цей перелік може бути і ширшим, в залежності від країни, способу перетину кордону тощо.
Далі слід взяти гроші відповідно до бюджету, який ви вже склали. Готівка, кредитні картки, дорожні чеки – все має бути заздалегідь підготовлене.
Якщо ви плануєте самостійну подорож, не зайвим буде виписати всі необхідні адреси та зробити скріншоти карт з їх розташуванням на випадок проблем з інтернетом.
Тільки після цього можна переходити до найприємнішого – пакування валіз. Вам необхідно зібрати одяг, білизну, взуття, аксесуари, засоби гігієни, косметику, медикаменти, гаджети та зарядні пристрої до них. Також подумайте про книжки, фільми та інші розваги. За 3-4 дні до від’їзду ще раз прогляньте місцевий прогноз погоди, так ви зможете краще зрозуміти, що потрібно взяти. Обов’язково записуйте все, що ви берете з собою – це допоможе вам нічого не забути та швидко спакувати речі при поверненні додому.
У випадку подорожі літаком, багаж потребує особливої уваги. Ви повинні знати обмеження його ваги, габаритів, вмісту, та суворо їх дотримуватися, інакше можуть виникнути додаткові витрати. А всі цінні речі рекомендуємо спакувати до ручної поклажі на випадок втрати або затримки багажу. Вона також має обмеження, і це необхідно врахувати.
Основне правило пакування валіз – не беріть зайвого. Все, що викликає у вас сумнів краще залишити вдома. Ви обов’язково захочете купити сувеніри та подарунки, тож для них має знайтися місце, пам’ятайте і про це.

ОНТО: бренд, що творить історію кулькових ручок

Планування відпустки доволі трудомістка, але вкрай необхідна задача, що є запорукою гарного відпочинку. Сподіваємося, наші поради допоможуть вам зробити це правильно, швидко та ефективно. І головне, не забудьте взяти із собою гарний настрій – з ним точно будь-яка відпустка буде вдалою!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
+
Кошик порожній
0