ОНТО: бренд, що творить історію кулькових ручок

Як я переміг прокрастинацію

16 Серпня, 2017 / Категорія: Ідеї,Саморозвиток

Кожен раз, коли я відкладав прийняття рішення, переносив будильник на 10 хвилин, пропускав тренування або не закінчував свої задачі тому, що не відчував себе готовим до цього, у мене завжди було виправдання своєї тривалої прокрастинації. Я говорив собі, що втомився. Або що це може зачекати до завтра. Кого взагалі хвилює, що ви відкладаєте якісь справи?
Що ж, саме вас це і повинно хвилювати.

Тому що саме ви – той, хто несе відповідальність за ваше життя. Дуже часто ми бачимо в підказках по продуктивності, додатках чи інструментах магічне вирішення своїх проблем. Але це також означає, що ми дозволяємо собі звинувачувати ще якісь речі в своїх же проблемах з продуктивністю:
“Ні, проблема не в мені, це все мій старий ноутбук. Він застарілий і я не можу так працювати.”

“В офісі занадто шумно.”

“Люди дзвонять і пишуть мені, це відволікає.”

“В мене завжди не вистачає часу.”

Збудувати бізнес чи зробити кар’єру складно. Це вимагає від вас виконання складних, виснажливих завдань, які не приносять жодного задоволення. Якщо ви хочете мати більше клієнтів або роботи, то ніхто не принесе їх вам на тарілочці. Вам доводеться активно діяти. Займатися маркетингом, здійснювати прямий продаж, знаходити потрібні контакти, робити що завгодно, тільки б змусити ваш бізнес рости.

І якщо ви хочете піднятися на вершину кар’єри, вам доведеться укладати союзи, бути оперативним, робити більше, ніж заплановано, і бути кращими в своїй справі.

Це саме те, що ви ПОВИННІ робити, чи не так? Більшість з нас і так це знає. Або дізнається одного дня. Ні для кого не секрет, як бути успішним на роботі.

Тим не менше, ми воліємо уникати роботи. І для мене саме це є ядром прокрастинації.

Ви знаєте, що потрібно робити, але не робите. Замість цього ви відкриваєте сайт новин і починаєте читати нікому не потрібні колонки. Або ж ви починаєте дивитися стрічку в Instagram, не ставлячи лайк жодній фотографії. Можливо, продивляєтеся сайти Zara, H&M або якогось іншого вашого улюбленого онлайн-магазину.

Все це було, і в якійсь мірі продовжує бути, історією мого життя. Як, наприклад, я зараз працюю над новою книгою. Я знаю про що вона буде, у мене навіть є назва. Але саме написання завжди є для мене складною роботою.

Я шукаю якогось полегшення. Я відповідаю на листи, читаю статті, можу випити кави, купити щось в мережі або попрацювати над другорядними завданнями ведення бізнесу. Це не означає, що я не можу організувати себе. Все це через те, що я веду боротьбу з самим собою.

Стівен Прессфілд в своїй книзі “Війна за креатив” називав такого внутрішнього ворога Опором. І ось що він писав про це: “Опір завжди бреше і завжди меле повну нісенітницю.”

Не відкладайте на завтра те, що можна зробити сьогодні.

Я завжди нагадую собі цю фразу. Коли ви прокрастинуєте, то завжди хочете зробити все завтра. Я все ще такий. Я думаю, що все це в нас закладено.

Різниця між тим, яким я є зараз, і тим, яким я був три роки назад, невелика, але проста: я покладаюся на системність, щоб прожити продуктивне, щасливе і корисне життя.

Вертаючись на три роки назад, я не уявляв собі як добиватися завершення задач. Я завжди швидко здавався, відчував, що застрягаю на одному місці, був нечесним і роздратованим.

Але зараз я знайшов спосіб, як долати ці перешкоди. І ось як:

  • Я працюю над своєю психологічною стійкістю кожен день. Я зовсім не піклувався про свій мозок. Я був ментально слабким, думав занадто багато і не покладався на власні сили. І справа була не у нестачі здібностей. Все було через те, що я вірив в свою здатність справлятися з задачами. І тоді я почав читати про стоїцизм, прагматизм і самопізнання. Про все що завгодно, що допомогає вам контролювати свої думки і працювати над психологічною стійкістю. Я не хочу бути заручником власних думок. Навпаки, я хочу ними керувати.
  • Я працюю над своїм тілом кожен день. Коли я не тренуюсь, то відчуваю себе не на своєму місці, мені не вистачає концентрації, енергії і впевненості. Завдяки щоденній роботі над тілом і розумом, я завжди готов до бою. Я зрозумів, що подолання прокрастинації починається перед тим, як у цей бій вступити. Солдати не виходять на поле битви не підготовленими, чи не так? Підтримайте хорошу фізичну і психологічну форму. Завжди.
  • У мене є набір звичок, що кожен день допомагає мені тримати своє життя під контролем. Я веду щоденник, читаю, розставляю щоденні пріоритети і не споживаю зайвої інформації. Я також взяв за правило спілкуватися з друзями та сім’єю щодня. Контакт з людьми дуже важливий. Він дозволяє не втрачати зв’язку з реальністю. У мене немає завищених вимог до  життя. Я отримую задоволення від кожного дня. І ніколи не виходжу за ці рамки.
  • У мене також є список невеличких (але дуже важливих) справ, які мені необхідно зробити. Давайте знову візьмемо мою нову книгу для прикладу. Я часто хочу уникнути таких складних речей, як просто сидіти і писати. І тоді я кажу собі, що сьогодні просто не кращий день для цього. Але кожного разу, як я це роблю, я відкриваю свій список і роблю одне із завдань сьогодні.
  • Я вивчаю і практикую науку переконання, щоб дізнатися, як донести інформацію. Мій наставник навчив мене: “Ти можеш бути кращим письменником і вчителем у світі, але якщо про це ніхто не знає, то в цьому немає сенсу.” Мистецтво переконання допомагає вигадувати кращі ідеї, супровідні листи, тексти сайтів, мейли тощо.

Звичайно, побудова основи цієї стратегії вимагає часу. А за цим стоїть багато роботи. Але тут немає ніякої магії.

Тим не менше, не так це просто жити продуктивно. І суть безперечно не в технологіях і лайфхаках. Суть в побудові раціональної системи, яка, в свою чергу, дозволить побудувати своє життя, кар’єру і бізнес.

Якою є ваша система продуктивного життя?

Якою б вона не була – не відкладайте на завтра те, що можна зробити сьогодні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

X
+
Кошик порожній
0