Гризти нігті – погана звичка. Але не більш, і не менш погана, ніж усі інші. У кожного знайдеться щось таке, що іноді змушує відчуватися другосортним та навіть ненавидіти себе. Погані звички пронизують наше життя і доводять до стресів та сумнівів у собі. А найстрашніше те, що нам здається, ніби з цими звичками вже не впоратись, нікуди від них не подітись і ніяк не зменшити їх вплив на наше життя. Проте, вихід є, і досить простий – замінити старі погані звички новими і корисними. Але як це зробити?
Нові звички wanted!
Формування нових звичок може надати можливість внести у життя певний порядок, із чим так вперто борються творчі особистості та ті, хто працюють вдома. Корисні звички не тільки допоможуть нам стати здоровішими, а й дозволять нам відчути в собі свою велику силу. Силу до звершень, до здійснення того, що вже давно записане у планувальнику і є таким бажаним. І секрет цього дуже простий – практикувати нову звичку до тих пір, поки вона не стане частиною вас, вашого щоденного життя і буде виконуватися “на автоматі”, коли ви про неї навіть не думаєте, а просто здійснюєте.
Три речі, які ми повинні знати про звички
- Звичками ми звикли вважати те, що ми робимо регулярно, і що нам при цьому докоряє,
- Звички можуть бути тим, що ми робимо регулярно, і що дає нам лише позитив,
- Ми самі можемо обрати, які звички мати, а які – ні.
То ж час визначитися, чи не так?
Погані звички
Коли ми розмірковуємо про наші погані звички (про те, як гриземо нігті, їмо після восьмої вечора, палимо, забагато п’ємо алкоголю, дивимося телебачення, вживаємо снеків, влаштовуємо антистресового шопінгу і так далі), ми не можемо припустити, що це можна змінити, як би ми не намагались. Але чи взагалі ми хоч якось намагались впоратися із цим? Ми звикли вважати, що ці звички є частиною нас самих, чимось, що змінити майже неможливо або тим, із чим потрібно буде впоратися коли-небудь пізніше, як із тією справою, що вже котрий місяць поспіль переносимо з аркуша на аркуш у своєму щоденнику.
Але ж ми з вами знаємо, що це лише балачки, чи не так? І “коли-небудь пізніше” у даному випадку означає “ніколи”.
Неважливо, чи ви хочете позбутися однієї поганої звички, чи хочете запровадити декілька добрих звичок – у будь-якому разі це піде на користь і допоможе вам стати кращим. Щойно ви візьметеся до справи і почнете щось змінювати, ваша впевненість у собі стане зростати, а також почне поліпшуватись ментальне та фізичне здоров’я. Тому починати позбуватися поганих звичок необхідно просто зараз.
Корисні звички
Хоча ми завжди й думаємо, що наші звички є негативною частиною нашого характеру, було б значно краще сконцентруватися на позитивних звичках, які ми у собі заохочуємо. Адже всі ті речі, що ви робите для покращення стану своєї душі та свого існування – це теж звички. І іноді вони протистоять поганим звичкам. Наприклад, якщо ви обираєте склянку води замість чергової “Маргарити” та зупиняєтесь на двох коктейлях – це вже боротьба із надмірним вживання алкоголю. Все ж не має бути чорним або білим, і зміни не мають бути такими вже різкими. Головна суть у тому, щоб змінити своє відношення до власних дій. Корисні звички можуть проявлятися у невеличких дозах та випадково. Головне, щоб вони покращували ваш загальний стан. Це як із дієтою та фітнесом – справа ж не у них самих, а у тому, яку користь вони приносять вашому організму та вашому життю, то ж і зосередитись треба не на харчуванні та фізичних вправах, а на собі і своїх діях, спрямованих на покращення себе.
Ось деякі приклади корисних звичок:
- щоденна практика вдячності за допомогою свого записника,
- афірмації для налаштування на щастя,
- прогулянка посеред дня, щоб прояснити думки,
- змивання косметики,
- компліменти незнайомцям,
- фізичні вправи,
- поживні сніданки.
А які корисні звички маєте ви? Адже вони є у всіх нас!
Ви обираєте самі!
Ми вже вище назвали по декілька негативних і позитивних звичок, можливо, серед них вам трапилися ті, що мають до вас певне відношення. У цьому і є магія! Саме ВИ обираєте, які звички є частиною вас. ВИ вирішуєте, яких звичок позбавитись, а які придбати. Можна передивитися всі переліки звичок успішних та популярних особистостей, але саме ВАМ вирішувати, що підходить для вас і вашого життя.
То ж… Як змінити звички?
Є три речі, яких слід дотримуватись, щоб успішно змінити звички:
-
Бути реалістом
Ця порада дійсна для всіх сфер життя. Звичайно, слід намагатися дістатися до зірок, але варто налаштувати себе на поступове та впевнене досягнення успіху. Тобто, наприклад, якщо ви жодного дня не працювали у спортзалі, пробігати декілька кілометрів на день навряд чи так просто стане вашою новою звичкою. Проте якщо ви дійсно хочете, щоб спорт став невід’ємною частиною вашого життя, почніть з щоденних 30-хвилинних прогулянок, які будете здійснювати протягом 30 днів. А потім вже можна буде й починати бігати. Розумно? Не слід додавати собі головного болю або страху, просто обирайте ті нові звички, які будуть наповнювати вас любов’ю і усвідомленням того, що ви робите для себе щось добре та корисне.
-
Дійсно бажати
Вам потрібна вагома причина. Чому ви хочете позбутися своєї поганої звички? Навіщо хочете здобути нову? “Тому що хтось там це зробив” – не найкраща відповідь. У вас має бути справжній власний інтерес до цієї справи. Наприклад: якщо ви хочете створювати два нові арт об’єкти щотижня, “тому що це корисно для мого instagram”, такого стимулу буде недостатньо, принаймні надовго. Ви просто втратите запал, тому що така причина не надто вагома. Та ж якщо ви прагнете створювати ці два арт об’єкти щотижня, щоб надихати інших проявляти свою креативність, або щоб допомогти іншим відчути щось особливе та справжнє – тоді це працює. Це наповнює вас любов’ю. І щоразу, коли ви здійснюєте цю нову звичку, ви знаєте, що робите дійсно щось, що має значення.
Ви можете застосовувати цю маленьку хитрість до кожної звички, яку ви обираєте.
-
Відстежувати свій успіх
Будьте відповідальним. Відповідальним за те, що ви дійсно виконуєте задля свого успіху. І відповідальним не перед кимось, а перед собою! Адже саме ви керуєте своїм неймовірним життям!
Рекомендуємо вам працювати одночасно лише над однією звичкою, щоб не пригнічувати себе.
Нові звички чекають на вас. Час настав!
Думки з приводу теми формування звичок різняться, проте багато хто вважає, що потрібно 66 днів для того, щоб остаточно сформувати нову звичку. І це означає, що ми повинні набратися терпіння до самих себе. Ніщо не відбувається одразу. Потрібно просто намагатися планувати і робити бажане кожного дня. Можете бути впевнені, будуть серед цих днів і такі, коли схочеться уникнути виконання нової звички, але не слід почуватися через це винним. Головне – бути відповідальним перед собою та бажати досягти максимального успіху.
З чого розпочати
Отже, якщо ви налаштовані серйозно на створення нової звички, почнемо просто зараз.
Візьміть новий гарний блокнот чи записну книжку, опишіть обрану звичку, вкажіть, чому саме вона вам потрібна та почніть відмічати дні, у які ви виконуєте цю нову звичку. Можна також описувати, як нова звичка впливає на вас та якість вашого життя та відмічати позитивні результати, пов’язані із цим. До речі, у формуванні нових звичок може допомогти система швидких записів буллет джорнал та яскраві щоденники на п’ять років .
Від поганих звичок до корисних – лише кілька опрацьованих аркушів вашого блокноту! Зробіть перший запис у ньому просто зараз!
Залиште відповідь
Щоб відправити коментар вам необхідно авторизуватись.