Зробити все або трекер звичок

Зробити все або трекер звичок

21 Листопада, 2018 / Категорія: Ідеї,Планування,Саморозвиток

Як часто ви відчуваєте невдоволення собою через те, що ви не встигли або забули зробити дуже важливі завдання? Як часто замислювались над тим, як привити собі корисні навички, що допоможуть вам тримати все під контролем та встигати більше кожного дня? Такі звички не приходять нізвідки. Їх необхідно розвивати в собі та докладати деяких зусиль.

Як правило, важко почати та продовжити виховувати в собі корисні навички через складність відслідковування за процесом їх виконання. Але існує методика, завдяки якій виконувати всі поставлені завдання та досягати цілей стає набагато простіше, і ім’я їй – трекер корисних звичок.

Можливо ви вже чули про «правило 21 дня»? Кажуть, якщо робити щось кожен день протягом трьох тижнів, то ця дія вкорениться в вашому мозку і увійде в звичку. Так це, чи ні, але регулярність дійсно важлива у всьому: від виконання робочих завдань до ранкової зарядки. Саме тому трекери звичок стали такими популярними.

Мабуть, найцікавіше в трекері – це те, що у вас не вийде його обдурити. «Отже, я вже тиждень на правильному харчуванні, можу разок і тортик з’їсти!» – а ось і неправда, трекер звичок показує, що на цьому тижні ви вже два рази зривалися з дієти. Крім того, з його допомогою можна стежити не тільки за звичками, а й за повторюваними рутинними справами, про які ви частенько забуваєте: прання, прибирання, полив квітів.

Одна з основних проблем початківців планування – це те, що досить часто вони просто забувають відкривати свій блокнот або планер і тому не слідкують за прогресом. В мене також була така проблема, яку я подолала лише двома способами – я залишаю свій планер на видному місці там, де він буде обов’язково впадати мені в очі та постійно веду записи в ньому. Я завжди планую свій час та завдання, які мені необхідно зробити сьогодні, завтра, через неділю, місяць, рік. Це допомагає встигати більше та керувати своїм часом. І це перша звичка, яку вам необхідно сформувати.

Зазвичай трекер корисних звичок оформлюється у вигляді таблиці, де по вертикалі – дати, а по горизонталі – справи, які ви хочете відслідковувати. Дні, коли ви виконали потрібну дію, відзначаються значками або зафарбовуванням квадратиків певним кольором. Кольори можуть позначати різні сфери життя: наприклад, червоний – для фінансів, жовтий – для здоров’я, зелений – для особистих справ і т. д. А щоб вистачило кольорів, запасіться набором яскравих маркерів.

Трекер звичок також можна оформлювати у вигляді малюнків, як на фото внизу.

Кожен для себе обирає періодичність ведення трекеру: щодня, щонеділі, щомісяця або щорічно. Але найбільш продуктивним, на мій погляд, є поєднання різної періодичності ведення таких записів.

Ось універсальний перелік звичок, які можуть увійти в ваш трекер (все – для виконання за день):

пити 4 склянки води;

проходити 5-6 км;

читати 30 хвилин;

медитувати;

припинити користуватись телефоном або комп’ютером після 23.00;

приймати вітаміни;

записати одну-три хороших події за день;

припинити їсти цукор.

Зробіть собі яскравий трекер на місяць. Це дуже ефективний інструмент для введення нових корисних звичок і підтримки старих. Виконуєш справу – ставиш галочку або зафарбовуєш клітинку. А коли бачиш повністю зафарбований стовпець, відчуваєш ще й прилив гордості за себе (а значить, серотоніну). Так що виходить, що це не просто забава, а заснована на знаннях нейрофізіології підтримка на шляху до створення здорового режиму!

X
+
Кошик порожній
0